15.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Syn môže síce zaprieť matku, tým však neprestáva jeho biologická jednota s ňou. Aj tí, čo odišli z otcovského domu, Cirkvi, a stali sa pre ňu cudzincami, takýto neveriaci ešte počúvajú, bez toho, že by si to mohli uvedomiť, ozvenu tohto kresťanského dedičstva, ktoré veľmi často prevláda v ich konaní a chráni ich pred úplným podľahnutím a riadením falošnými ideami, ku ktorým sa hlásia.

~Pius XII.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť546 reakcie0
(Share 131 0)


Mt 5, 33-41

Príhovor

      Nie je tomu ešte tak dávno, čo som išiel s priateľom cez mesto. Môj priateľ stretol svojho známeho. Predstavil nás a začali sme zdvorilostnú konverzáciu. Ten človek pôsobil veľmi priateľsky, bol veľmi temperamentný s „veľkou zásobou slov“. Rozhovor sa pretiahol. Medzi iným som v reči spomenul, že mám pokazený písací stroj a že márne hľadám opravára. Tento nový známy mi. okamžite ponúkol pomoc. Vraj to pre neho nie je žiaden problém. Nech sa nebojím, on tú opravu zaistí.
      Keď sme sa rozišli, môj priateľ mi hovorí: „Ty si len ďalej sám hľadaj opravára. Tento sľúbi všetko, ale azda ešte nič v živote z toho nesplnil.“
      Spomenul som si na túto príhodu pri čítaní dnešného evanjelia. Ježiš Kristus nás varuje pred zneužívaním slov. Apoštolov a nás vedie k spoľahlivosti a vernosti v slove, aby nám druhí mohli dôverovať: bez volania Boha za svedka.
      Ovládať svoj jazyk je však veľmi ťažká úloha pre toho, kto sa v tom doteraz necvičil. Kto dobrou výchovou nezískal schopnosť dobre vážiť vyslovené slová, ten len ťažko dokáže ovládnuť svoj jazyk. Ale dá sa všetko.
      Najprv je azda potrebné dávať pozor, aby sme hovorili len to, o čom vieme, že je to určite pravdivé. Ak to zvládneme, potom môžeme urobiť ďalší krok: hovoriť iba to, čo je dobré a osožné. Možno, že budeme hovoriť o niečo menej, ale potom naše slová budú mať oveľa väčšiu silu. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3705)
Mt 5, 43-48
12.06.2003 | Čítanosť(3517)
Mt 5, 33-42
12.06.2003 | Čítanosť(3409)
Mt 5, 13-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet