25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zo všetkých čností vyhľadávajme hlavne tie, ktoré slúžia nielen na našu spásu, ale aj pre dobro blížneho... Čo sa týka pozemských vecí, nik nežije len pre seba: remeselník, vojak, roľník, obchodník, všetci bez výnimky prispievajú k spoločnému dobru a dobru svojich blížnych. Ešte v plnšej miere sa to týka duchovného života, ktorý je pravým životom. Ten, kto žije len pre seba a pohŕda blížnym, je neužitočná bytosť, nie je ani človekom, nepatrí do nášho rodu.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť521 reakcie0
(Share 184 0)


Mt 5, 1-12

Príhovor

      Kňaz pripravoval mladého dospelého muža na krst. Hneď pri prvom stretnutí mu tento muž položil zaujímavú otázku: „Čo je na kresťanstve najdôležitejšie?“
      Nebola to hlúpa otázka, lebo moderný človek hľadá podstatu vecí. Nepýta sa napríklad, ako prebiehal futbalový zápas, ale spýta sa: „Aký je výsledok?“ Podobne pri rôznych situáciách odmieta množstvo prázdnych slov a pýta sa na hlavný zmysel.
      Podobne aj v kresťanstve hľadá podstatu, akýsi súhrn toho, čo nám Ježiš zjavil. Daloby sa povedať, že hľadá tabletku, ktorá by obsahovala koncentráciu Ježišovho učenia.
      Takýto súhrn nachádzame v Blahoslavenstvách, ktoré nám uvádza dnešné evanjelium. Belgický benediktín Jacques Dupont potreboval dva hrubé zväzky, aby určil biblický zmysel blahoslavenstiev. V každej dobe nájdeme spisovateľov, ktorých táto Reč na vrchu priťahovala. A to je znakom ich aktuálnosti.
      Kto nad nimi uvažuje a prijíma ich, pocíti v sebe akýsi nový oheň a nový elán. Blahoslavenstvá svojou jasnou rečou určujú orientáciu človeka a dávajú tejto orientácií zmysel.
      Môžeme povedať, že sú mapou, ktorá ukazuje každému kresťanovi cestu k blahu a šťastiu. Nesmú preto v našom živote zapadnúť prachom zabudnutia, ale uvažovaním na d nimi máme neustále korigovať cestu nášho života, aby viedla do večnosti k nášmu Otcovi.
12.06.2003 | Čítanosť(3867)
Mt 5, 43-48
12.06.2003 | Čítanosť(3668)
Mt 5, 33-42
12.06.2003 | Čítanosť(3564)
Mt 5, 13-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet