17.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Začal sa už pôst a s ním pamiatka utrpenia Pána Ježiša. Bolo by dobré, keby si každý pre seba stanovil zo dve čo tri umŕtvovania na každý deň, nepatrné, malé, ale zato pevné počas celého pôstu – umŕtvovanie očí, zdržanie sa nejakého žartovného slova a podobne -, aby neškodili zdraviu, lebo silu a zdravie musíme mať, keď chceme pracovať na chválu Nepoškvrnenej.

~sv. Maximilián Kolbe ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť671 reakcie0
(Share 163 0)


Jn 21, 15-25

Príhovor

      Osobnosť Ježiša Krista vzrušovala ľudí v každej dobe. Vzniklo milióny kníh, ktoré nám Ježiša približujú z rôznych uhlov pohľadu, ale vždy z pevného základu, ktorým sú štyri evanjelia. No objavila sa aj túžba poznať aj tie skryté časti jeho života, o ktorých evanjelisti nerozprávajú. Preto v prvých storočiach kresťanstva sa objavovali takzvané apokryfné evanjelia, ktoré chceli uspokojiť túto túžbu ľudí. Rozprávajú o Ježišovom detstve, o smrti sv. Jozefa a iných udalostiach zo života Ježiša Krista. Svätá Cirkev však nikdy neuznala tieto spisy. Nikdy ich nezaradila do kanóna svätých kníh, ktoré boli napísané z inšpirácie Svätého Ducha.
      I nás by zaiste zaujímali podrobnosti zo života Ježiša Krista, ktorý musel byť zaiste bohatý, pretože sv. Ján píše, že „keby sa to všetko malo dopodrobna opísať, myslím, ani na celom svete by nebolo dosť miesta na knihy, ktoré by bolo treba napísať“.
      Boh nám dáva -to, čo je najdôležitejšie. Preto nám evanjelium dáva len to, čo nám slúži k jasnému poznaniu pravdy o Bohu, o človeku a o večnosti. Toto všetko je však tak hlboké, že človeku sa evanjelium javí vždy ako niečo nové, i keby nad ním dlho rozjímal každý deň.
      Je dobré, že nám z Božieho riadenia neboli zachované všetky správy o tých častiach Ježišovho života, ktoré evanjelisti nezachytili. Mohlo by sa stať, Že by nás tieto veci odviedli od toho najpodstatnejšieho v posolstve dobrej zvesti.
      Život je krátky. Využime ho preto, aby sme dobre spoznali tie dôležité pravdy, ktoré nám Božie slovo predkladá, aby sme podľa nich žili a rástli pre večnosť, kde všetko pochopíme a všetko sa dozvieme . Amen .
20.06.2003 | Čítanosť(1523)
Téma: Láska / Jn 21, 15-17
12.06.2003 | Čítanosť(2310)
Jn 21, 15-25
12.06.2003 | Čítanosť(1713)
Jn 21, 1-14


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet