22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ten človek, ktorý v modlitbe vlastnými slovami pestuje vnútorné spojenie s Bohom, určite sa stane dobrým človekom.

~Eckhart ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť828 reakcie0
(Share 220 0)


Jn 17, 18-26

Príhovor

      Kristus hovorí, že jednota je veľkým svedectvom pre tento svet. Ak lepšie pochopíme čo je jednota, potom sa určite zaangažujeme na jej budovaní. Jednota podľa Pavla VI. je syntéza evanjelia, zhrnutie Kristových božských túžob a vrcholom lásky.
      Sme povolaní, aby sme sa zjednocovali s Kristom v plnení jeho vôle, v modlitbe a k tomu, aby sme sa zjednocovali s ním v bratoch, teda aby sine ho milovali vo všetkých blížnych. Láska ja skutočným a jediným nástrojom na budovanie jednoty, o ktorú prosí Ježiš vo svojej modlitbe. Jedine láske sa podarí preklenúť všetky bariéry, ktoré sú medzi ľuďmi.
      Raja, mladý kresťan zo Svätej zeme rozpráva: „V mojej krajine žijú spolu ľudia piatich rozličných náboženstiev: Židia, mohamedáni, kresťania, príslušníci bahai a drúzovia. Medzi týmito skupinami je odveká nevraživosť a odpor. Zakúsil som však, že tieto problémy môžem prekonávať tak, že budem milovať.“
      Hovoril ďalej o jednom svojom susedovi, starom pánovi, ktorý bol Žid a prísne zachovával náboženské predpisy. Tento pán sa mu však vyhýbal, aby s ním nemusel stratiť slovo. Napriek tomu ho chlapec vždy zdvorilo pozdravil. Raz ho videl prichádzať ku vchodu a hneď mu utekal otvoriť bránu. Tento jednoduchý čin tak prekvapil starého pána, že sa spýtal, prečo tak konal. „Povedal som mu, že nerobím rozdiel medzi Arabmi a Židmi.“ Odvtedy sa stále priatelia a všetci sa čudovali, ako si len môže rozumieť starý pán - Žid s mladým Arabom, ktorý je k tomu kresťan.(Nové mesto 3/92, s.6)
      Hľa, láska vedie k jednote a tá je silným svedectvom pre tento svet. Usilujme sa teda z celej sily napĺňať túto Ježišovu prosbu, ktorú vložil do svojej veľkňazskej modlitby. Amen.
16.08.2007 | Čítanosť(4231)
Téma: Jn 17,11
05.02.2009 | Čítanosť(2668)
Téma: Jn 17, 21
12.06.2003 | Čítanosť(2565)
Jn 17, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet