22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Skutočné bratstvo a sesterstvo prebýva iba v tých srdciach, ktoré uznávajú Božie otcovstvo.”

~PIERRE GRELOT~

20.06.2003 - Miron
čítanosť759 reakcie0
(Share 189 0)


Jn 15, 17 – 16,2

Príhovor

      Jeden úradník bol vo svojej práci veľmi nepozorný. Takto sa stalo, že sa dopustil veľkého omylu, ktorý mal vážne následky. Uvažoval: „Ak nič nepodniknem, môj šéf raz na to príde a ja prídem o miesto.“ Nelenil, začal intrigovať a písať anonymné listy na svojho šéfa, v ktorých ho obviňoval z rôznych nečestných machinácií. Dosiahol svoje. Šéfovi síce nič nedokázali, ale preložili ho na iné miesto. A kým sa nový šéf ako tak zorientoval, nepozorný úradník zahladil všetky stopy svojho omylu.
      Tento prípad nám jasne hovorí, ako zloba pracuje proti pravde. Potvrdzujú to aj slová dnešného evanjelia. Ježiš Kristus predpovedá učeníkom budúce prenasledovanie pre vieru. Boží Syn nám zjavil pravdu. Svetlo tejto pravdy usvedčuje každý hriech. Kto sa nechce vzdať hriechu, začne bojovať proti pravde. Je to vopred prehraný boj, ale spôsobuje veľa bolesti tým, ktorí stoja na strane pravdy.
      Túto skúsenosť má zaiste každý z nás. Preto nás zaujíma, ako reagovať v prípade určitého prenasledovania kvôli pravde, ktorú sme prijali od Boha.
      Odpoveď nám môže dať udalosť zo života francúzskeho kráľa Ľudvíka XII. Z dejín vieme, že keď nastúpil na trón, napísal si na papier mená všetkých dvoranov. K menám svojich nepriateľov pripísal krížik. Jeho dvorania videli tento papier na stole a preto tí, ktorí mali pri mene krížik, odchádzali jeden po druhom z kráľovského dvora, lebo sa báli pomsty. Kráľ si ich však dal zavolať a povedal im: „Zľakli ste sa krížika pri svojom mene? Ten krížik neznamená pomstu a smrť pre vás, ale zabudnutie a odpustenie podľa vzoru nášho Pána Ježiša Krista ukrižovaného. Zostaňte a buďte verní!“ (F. Dancák, Dal nám príklad, l3.dodatok, s. 95)
      Do konca sveta budú Kristovi nasledovníci znášať mnohé príkoria. Ale ak na ne budú odpovedať podľa Kristovho vzoru, budú požehnaním pre svet. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(1931)
Téma: Radosť / Jn 15, 9-11
12.06.2003 | Čítanosť(2553)
Jn 15, 12-27
12.06.2003 | Čítanosť(2226)
Jn 15, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet