23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ježiš Kristus... najprv priniesol obetu tu na zemi, keď podstúpil ukrutnú smrť. Potom, odetý novým rúchom nesmrteľnosti, vošiel so svojou vlastnou krvou do Svätyne svätých, čiže do neba, a tam priniesol pred trón nebeského Otca túto krv nesmiernej ceny, ktorú sedem ráz vylial za všetkých ľudí, čo otročili hriechu. A táto obeta je Bohu taká milá a príjemná, že len čo ju zazrel, nemohol urobiť nič iné, iba sa hneď zmilovať nad nami a láskavo zaobchodiť so všetkými, čo sa opravdivo kajajú.

~sv. Ján Fisher~

20.06.2003 - Miron
čítanosť666 reakcie0
(Share 191 0)


Jn 15, 12-17

Príhovor

      V galériách, kde sú vystavené diela výtvarného umenia, často nájdeme mladých umelcov, ako dlho a pozorne študujú jednotlivé obrazy. Zaiste už poznajú teóriu: rôzne techniky, kompozíciu, miešanie farieb... Do galérie však prichádzajú, aby sa naučili od starých majstrov, ako svoje umenie doviesť do dokonalosti.
      Je v tom určitá podobnosť so životom kresťana, ktorý sa snaží o kresťanskú dokonalosť. Pozná prikázania, vie, že najväčším z nich je príkaz vzájomnej lásky. Čo to však znamená a kde sú hranice tejto lásky, to vie odhadnúť iba málokto. Preto kresťan, ktorý túži naplniť Božiu vôľu, prichádza ku Kristovi, aby sa od neho naučil ako milovať.
      A čo hovorí Kristus? „Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom ako som ja miloval vás.“ A hneď hovorí o kvalite tejto lásky, zaiste už mysliac na svoju blízku smrť: „Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.“
      Hľa, taká má byť naša vzájomná láska! Je to ochota dať hoci aj život za toho druhého. Ak budeme pripravení k takejto veľkej obeti, či potom nezvládneme v láske všetky tie malé a často malicherné záležitosti, ktoré ničia našu vzájomnú lásku?
      Mladý umelec, ktorý „obkuká“ v galérií ťahy starých majstrov, musí ešte dlho kresliť, kým dospeje k majstrovstvu. Aj naša vzájomná láska potrebuje veľa cviku, kým dozrie k láske, ktorú od nás očakáva Kristus. Ale ak nebudeme cvičiť, márne budeme túžiť po dokonalosti. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(1940)
Téma: Radosť / Jn 15, 9-11
12.06.2003 | Čítanosť(2554)
Jn 15, 12-27
12.06.2003 | Čítanosť(2237)
Jn 15, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet