19.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Odovzdanosť do Božej prozreteľnosti nie je rovnica: prosím — dostanem. Je to cesta, na ktorej som sa narodil. Niekedy budem určite vyslyšaný, ale za iných okolností budem mať pocit, že moja modlitba, moje očakávania sa nesplnili. V skutočnosti ak nepochybujem, ak rastiem v dôvere v to, čo dostanem alebo nedostanem, potom už žijem v tejto odovzdanosti.”

~EVELYNE MADROVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť676 reakcie0
(Share 158 0)


Jn 13, 31-35

Príhovor

      Ľudia každej doby rôznymi formami prejavovali a aj prejavujú svoju príslušnosť k štátu alebo k etnickej skupine do ktorej patria. Vlastným jazykom, krojom, zvykmi a podobne. Takto môžeme ľahko rozpoznať Nemca od Angličana alebo Moraváka od Zemplínčana.
      Dnešné evanjelium nám hovorí o spoločnom znaku, podľa ktorého môžeme spoznať kresťanov. Tým znakom je vzájomná láska. A to nie hocijaká. Máme sa navzájom milovať tak intenzívne, ako Kristus miluje nás.
      Mulah, mohamedánsky duchovný, sa raz prizeral, ako istá sestrička z rádu matky Terezy umývala malomocného, ktorý bol sama rana. Mulah sa na ňu dlho pozeral a potom sa obrátil na „misionára lásky“, člena mužskej kongregácie matky Terezy, a povedal: „Už dávno som uveril, že Ježiš Kristus je prorokom. Ale až dnes som uveril, že Ježiš Kristus je Bohom, lebo je schopný naplniť onú sestričku láskou, že s takou dobrotou a jemnosťou vykonáva túto prácu.“ (F. Dancák, Dal nám príklad, 13. dodatok, s. 66)
      Nech by sme akokoľvek nahlas vyznávali svoju vieru, nikto nám neuverí, keď neuvidí našu vzájomnú lásku. Môžeme chodiť do chrámu, na púte, modliť sa na verejnosti, tým nikoho neoslovíme ak bude chýbať láska.
      Ak nám tento spoločný znak kresťanov ešte chýba, urobme prvý krok na jeho dosiahnutie. Uvedomme si, že Boh miluje každého nášho blížneho rovnakou láskou ako nás. Ak nedostatky, ktoré nám bránia milovať blížneho neprekážajú Božej láske, prenesme sa cez ne aj mi. Takto, pestovaním vzájomnej lásky, budeme vždy presvedčivo prejavovať svoju príslušnosť k Ježišovi. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2288)
Jn 13, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2057)
Jn 13, 21-30
12.06.2003 | Čítanosť(1827)
Jn 13, 31-38


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet