22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak niekto číta evanjelium a neotriasa to ním, znamená to, že nepochopil.

~VOJTĚCH KODET~

20.06.2003 - Miron
čítanosť706 reakcie0
(Share 277 0)


Jn 12, 19-36a

Príhovor

      Bojíme sa bolesti, preto používame rôzne pomôcky, aby sme sa jej zbavili. Keď si ideme dať vytrhnúť zub, dostaneme injekciu, ktorý znecitliví miesto zákroku. Potom do seba hodíme nejakú tabletku, aby sme nemali bolesti, keď sa účinnosť injekcie skončí. Pri práci si naťahujeme rukavice, aby sme si neporanili ruky. Chránime sa nielen fyzickej bolesti, ale i bolesti duše. Zatvrdzujeme svoje srdce, len aby sme nemuseli trpieť pri pohľade na utrpenie druhých. Vzdávame sa charakteru, len aby sme nemuseli znášať bolesť, keď verne stojíme na strane pravdy. Tento strach pred bolesťou potom prechádza do duchovnej oblasti. Dobre sa obrníme, keď počúvame Božie slovo, aby nás azda nezranilo tým, že na nás položí nejakú požiadavku.
      Kristus nám však jasne hovorí: „Ak pšeničné zrno nepadne do zeme a neodumrie, ostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu. Kto miluje svoj život, stratí ho, a kto svoj život nenávidí na tomto svete, zachráni si ho. Ak mi niekto slúži, nech ma nasleduje.“
      Ak sledujeme tieto slová, nenachádzame v nich ani štipku pochopenia pre ľudský strach z bolesti. Tajomstvo však spočíva v tom, že práve z takej bolesti, ktorá pramení z naplnenia Kristových slov, sa rodí nový život, iný, lepší.
      Pravé kresťanstvo nikdy nebolo a nikdy ani nebude rozprávaním o Kristovi, ale vždy bude nasledovaním Krista. Spôsob nasledovania je zrejmý z príkladu Ježiša Krista a jeho poslušnosti voči Otcovi. Tento spôsob je bolestivý, dokonca do takej miery, že Ježiš vyslovil slová: „Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?“ Ale v týchto okamihoch sa rodilo niečo nové, kvôli čomu Kristus prišiel na svet.
      Nebojme sa teda tej trocha bolesti, ktorú so sebou prináša nasledovanie Krista, lebo pri každom prijatí takejto bolesti sa rodí niečo nové, čo sa včleňuje do Božieho kráľovstva. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2335)
Jn 12, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(2166)
Jn 12, 12-19
12.06.2003 | Čítanosť(2078)
Jn 12, 20-36


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet