22.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Usiluj sa urobiť z každodennej modlitby osobnú modlitbu, v ktorej prichádzaš z nepokoja okolo teba a v tebe k samému sebe, zo vzrušeného chvatu k pokoju, z tiesne do sveta širokých priestorov viery a od seba k Bohu.”

~KARL RAHNER ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť663 reakcie0
(Share 165 0)


Jn 11, 47-54

Príhovor

      Bolo by veľmi zaujímavé byť vo veľrade a pozorovať, ako sa radia usmrtiť Ježiša Krista. Určite by sme videli tváre poznačené nenávisťou, ale i tvare, ktoré prezrádzajú hlbokú ľahostajnosť. A predsa Boh i z tohto vedomého zla dokázal urobiť dobro.
      Boh použil Kajfáša, hoci bol nehodný, za tlmočníka svojich úmyslov. Z Božieho vedenia povedal: „Neuvedomujete si, že je pre vás lepšie, ak zomrie jeden človek za ľud, a nezahynie celý národ.“ Iste nechápali pravý zmysel tohto proroctva, ale bol v ňom zjavený Boží úmysel, zachrániť svet Kristovou obetou.
      Kristus zomrel „nielen za národ, ale aj preto, aby zhromaždil vedno rozptýlené Božie deti“. Ako biedne a tragicky smiešne pritom vyzerajú naše spory, trieštenie a to len preto, že sme každý trochu iný.
      Väčšina zla a nešťastia, ktoré sužujú rodinu, spoločnosť i Cirkev pochádza z toho, že súdime a obviňujeme seba druhých, namiesto toho, aby sme súdili a obviňovali seba a svoj hriech. Ak by sme v tejto chvíli všetci urobili obrat a odsúdili seba samých, bola by to taká tichá, ale účinná revolúcia, že by sme priam hmatateľne pocítili pokoj a mier nového a lepšieho sveta.
      Jeden starší pán mi raz povedal: „Nikdy som sa nepovažoval za zlého človeka. Ale raz sa ma tak dotkli slova vašej homílie, že som sa musel nad sebou zamyslieť. Spoznal som svoju hriešnosť, spoznal som, že nemám pravej lásky k blížnemu. Cítil som sa ako chudák. Oľutoval som to pred Kristom. Snažím sa o nápravu. Neide to tak ako by som chcel, ale napriek tomu mám v sebe taký pokoj ako nikdy predtým.“
      Kristus zomrel za nás. Nesúďme a neobviňujme druhých, ale odsúďme a odviňme seba, uznajme svoje hriechy a konajme pokánie, aby sme mohli vojsť do večnosti, ktorú nám svojou smrťou a zmŕtvychvstaním otvoril. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2147)
Jn 11, 45-57
12.06.2003 | Čítanosť(1946)
Jn 11, 1-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet