18.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ukážte ľuďom, že nemajú na svete inú úlohu okrem radosti.

~Paul Claudel~

20.06.2003 - Miron
čítanosť865 reakcie0
(Share 190 0)


Jn 10, 27-38

Príhovor

      Kresťana môžeme spoznať podľa troch znakoch: láska k Božiemu posolstvu, nasledovanie Krista a pevná nádej na večný život u Boha.
      V dnešnom evanjelium nám Kristus pripomína dva z týchto znakov takto: „Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou.“
      Na začiatku je teda láska k Božiemu slovu. Nie teda obyčajné počúvanie, ale láska, v ktorej sa skrýva horúca túžba po poznaní Božieho slova. Takáto láska k Božiemu slovu dostáva milosť k ochote nasledovať Pána.
      Božie slovo je prameňom života. Evanjelium nás vedie ku skutočnému životu.
      Silu Božieho slova vo svojom živote intenzívne zažil jeden fokolarín pred mnohými rokmi. Vracal sa z dovolenky do Izraela. V Libanone ho zatkla arabská hliadka. Zhodou okolností nemal pri sebe doklady., preto ho po krátkom vyšetrovaní prikázal veliteľ hliadky zastreliť.
      Vojak ho viedol na popravu a fokolarín rozmýšľal, čo robiť. Dohovárať a vysvetľovať bolo márne. Vtedy mu napadla veta z evanjelia: „Milujte svojich nepriateľov...“ Povedal si: „Čo môžem ako kresťan ešte urobiť, je láska!“ A dal sa s vojakom do reči: „Máš to ťažké, kamarát, zabíjať ľudí, ktorí ti nič neurobili, ale ja ťa chápem.“ A usmial sa na neho.
      Vojak sa naraz zastavil a išli naspäť. Niečo vyjednával s veliteľom a potom fokolarína pustili. Nechápal, čo sa stalo. Druhí vojaci mu vysvetlili, že včera bol zabitý brat vojaka, ktorý ho mal zastreliť. Fokolarín spoznal, že ho zachránila sila Božieho slova. Jeho slová vyvolali u vojaka pochopenie situácie, v ktorej bol včera sám.(F. Dancák, Dal nám príklad, 8.dodatok, s. l02)
      Božie slovo, ak ho prijímame s láskou a túžbou, vedie nás bezpečne životom až do cieľa: večného spoločenstva s Bohom vo večnosti. Amen.
04.02.2008 | Čítanosť(4621)
Téma: Jn 10, 28
12.06.2003 | Čítanosť(2866)
Jn 10, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2647)
Jn 10, 22-42


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet