11.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Chcete sa stať podobnými Ježišovi? Chcete mu pomáhať spasiť duše? Hľa, Prozreteľnosť vám ponúka v chorobe prostriedok, ako doplniť utrpenie Kristovo... pre jeho telo, ktorým je Cirkev. Trpiaci môžu získať dobrodenie vykúpenia pre všetkých a mnohí by sa nespasili, keby sa oni za nich neboli modlili a trpeli...

~Ján XXIII.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť653 reakcie0
(Share 179 0)


Jn 4, 46b-54

Príhovor

      Dobrí rodičia vždy usilujú o dobro pre svoje deti. Trend dnešnej doby je však orientovaný na zabezpečenie tých materiálnych dobier. Zabezpečenie duchovných dobier je akosi bokom. Dalo by sa povedať, že je to akosi prirodzené. Je ľahšie dieťa zaopatriť materiálne než duchovnými hodnotami. K tomu je potrebné pridať často slabé náboženské znalosti rodičov. I toto brzdí správny duchovný rast dieťaťa. Nečudo, že ak dieťa nemá solídne vybudovaný duchovný život, nedokáže sa vyhnúť pascam tohto sveta a ľahko sklzne na nesprávnu cestu.
      Otec chorého dieťaťa z dnešného evanjelia nám ukazuje, čo je potrebné. Neváha ísť 35 kilometrov, len aby sa mohol stretnúť s Ježišom. Veril, že Ježiš má moc uzdraviť jeho dieťa.
      Ak chceme byť dobrými rodičmi, musíme sa utiekať k Ježišovi. Nie vtedy, keď je už dieťa duchovne mŕtve pre hriešny návyk, ale oveľa skôr, prv než sa hriech vôbec prejaví.
      Taliansky chemik Stanislavo Cannizzaro (1826-1910) bol významným vedcom, ale aj praktickým katolíkom. Raz v parlamente sa istý poslanec chválil, že má mladú ženu, ktorá je presvedčená ateistka. Dokonca sa nehanbí neveru verejne šíriť. Tu ho prerušil Cannizzaro a povedal: „Pán poslanec, ak sa vaša manželka stane matkou, čo bude učiť vaše i svoje deti?“
      Poslanec bol taký prekvapený, že nevedel odpovedať. Cannizzaro pokračoval: „Ja vám poradím. Povedzte manželke, aby sa čím skôr naučila modlitbu Otče náš, aby raz mohla túto modlitbu naučiť aj svoje dietky. Nič väčšieho matka nemôže dať svojmu dieťaťu, ako keď ho naučí obracať sa k Bohu ako k svojmu Otcovi.“(F. Dancák, Dal nám príklad, l3.dodatok, s.97)
      Nuž obracajme sa k Ježišovi, učme sa od neho, prosme o jeho pomoc, aby sme sa stali skutočne dobrými rodičmi. Amen.
30.07.2008 | Čítanosť(2618)
Téma: Pôst / Jn 4, 9-25
12.06.2003 | Čítanosť(2320)
Jn 4, 4-42
12.06.2003 | Čítanosť(2097)
Jn 4, 43-54


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet