17.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak vieme ako používať zbraň modlitby, nech už je pokušenie akékoľvek veľké, nakoniec budeme víťazmi, pretože modlitba je sinejšia než všetci zlí démoni. Ten, na ktorého útočia duchovia temnoty, sa potrebuje len hlboko odovzdať modlitbe a s veľkým úspechom odrazí útok.

~Svätý Bernard~

20.06.2003 - Miron
čítanosť487 reakcie0
(Share 156 0)


Téma: Sobota po Pasche / Jn 3, 22-33

Príhovor

      Istý kňaz rozprával celý zarmútený:“ Dve ženy sa starali o výzdobu chrámu. Dlhé roky. Išlo im to celkom dobre. Každý bol spokojný. A tu celkom nedávno sa pochytili pre takú maličkosť. Nevedeli sa dohodnúť, aké kvety dať na bočný oltár. Najprv padlo pár ostrých slov, a potom začali na seba vyťahovať staré, už zabudnuté krivdy. Rozišli sa v zlom. Aj jedna, aj druhá sa prestala starať o chrám. Nedokázali sa uzmieriť, ba čo viac, obe rodiny zaujali k sebe nepriateľský postoj.“
      Zaiste je to veľmi smutné, ale na druhej strane nič nezvyčajné. Veď sme svedkami toľkých škriepok, ktoré vznikli pre maličkosti.
      I v dnešnom evanjeliu je zaznamenaná škriepka medzi Jánovými učeníkmi a istým Židom. Vidíme však aj reakciu sv. Jána Krstiteľa na túto škriepku. Je duchovne povznesený nad tou malichernosťou, nezaoberá sa ňou, len jasne zdôrazňuje pravdu. Veď len pozrite, aká múdrosť je ukrytá v jeho slovách, keď hovorí o Kristovi: „On musí rásť a mňa ubúdať.“
      Ak si osvojíme tento Jánov pokorný postoj, potom budeme povznesení nad každú malichernosť, ktorá ak narazí na ľudskú pýchu, je schopná vyvolať búrku nenávisti.
      Prijmime teda sv. Jána Krstiteľa za učiteľa pokory, ktorá ničí pýchu vyvolávajúcu škriepky. Amen.

      Svetlý týždeň

20.06.2003 | Čítanosť(1541)
Téma: Kríž / Spása / Jn 3, 16
12.06.2003 | Čítanosť(2354)
Jn 3, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2244)
Jn 3, 22-36


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet