18.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak vieme ako používať zbraň modlitby, nech už je pokušenie akékoľvek veľké, nakoniec budeme víťazmi, pretože modlitba je sinejšia než všetci zlí démoni. Ten, na ktorého útočia duchovia temnoty, sa potrebuje len hlboko odovzdať modlitbe a s veľkým úspechom odrazí útok.

~Svätý Bernard~

20.06.2003 - Miron
čítanosť698 reakcie0
(Share 218 0)


Téma: Utorok po nedeli o Tomášovi / Jn 3, 16-21

Príhovor

      Pelé - známy brazílsky futbalista, sa po svetovom šampionáte v roku 1978 rozišiel so svojou manželkou. O svojom živote povedal:“ Keby som mal teraz dvadsať rokov, isto by som hral futbal. Samozrejme v Brazílií, no svoj život by som si usporiadal iste inak. Dnes už viem ako, ale na to všetko je už neskoro.“(F. Dancák, Dal nám príklad, l0.dodatok, s.ll5)
      Človek si vie ľahko zničiť život. Príčinou je hriech. Hriech po Adamovom páde zbúral Boží plán posvätenia človeka. Prarodičia ľudstva stvorení v stave milosti a spravodlivosti na Boží obraz a podobu, padli do priepasti biedy a stiahli so sebou celé ľudské pokolenie. Človek ležal v tejto priepasti úplne neschopný pozdvihnúť sa.
      Boh však miluje ľudí. Evanjelista Ján nám pripomína túto Božiu lásku slovami: „Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.“
      Ježiš Kristus prišiel spasiť všetky národy, pozvať všetkých na hostinu svojho Otca v nebeskom kráľovstve. Ježiš prišiel pre každého človeka a každému človeku ponúka prostriedky pre spásu.
      Ľahko sa môže stať, že sa ocitneme v situácií, kedy by sme si priali, rovnako ako futbalista Pelé, začať od začiatku a úplne inak. Minulosť nám však už nikto nevráti. No môžeme minulosť, zlú minulosť, vložiť do mora Božieho milosrdenstva, obrátiť sa a veriť Božiemu Synovi. Takto už pre nás minulosť nebude bremenom, ale iba napomenutím, aby sme sa snažili naplniť budúcnosť životom, za ktorý by sme sa nemuseli hanbiť ani pred ľuďmi ani pred Bohom. Amen.

      Týždeň po nedeli o Tomášovi

20.06.2003 | Čítanosť(1827)
Téma: Kríž / Spása / Jn 3, 16
12.06.2003 | Čítanosť(2526)
Jn 3, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2487)
Jn 3, 22-36


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet