18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Je lepšie mlčať a niečím byť než hovoriť a nebyť ničím.

~Ignác Antiochijský ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť694 reakcie0
(Share 184 0)


Téma: Štvrtok po Pasche / Jn 3, 1-15

Príhovor

      Nikodém bol jeden z členov veľrady a vynikajúci znalec Zákona. Keďže v jeho kruhoch vládla zaujatosť proti Ježišovi, neodvážil sa k nemu prísť vo dne. Prichádza v noci, aby ho nikto nevidel. Napriek tomu ho Ježiš prijíma s láskou a v rozhovore mu zjavuje hlboké pravdy. Nikodém, hoci plný dobrej vôle, nechápe Ježišove slová. Cíti však, že sa pred ním otvára niečo nové, čo síce nemôže celkom pochopiť, s1e predsa chápe, že ide o niečo dôležité. Nevieme, čo sa dialo od tej chvíle v jeho duši. Duchovné dozrievanie je vždy veľkým tajomstvom medzi Bohom a človekom. Ale vidíme, že na Veľký piatok sa stáva verejným učeníkom Ježiša Krista.
      Posolstvo evanjelia nie je jednoduchou záležitosťou, pretože nie je plodom tohto sveta, ale prišlo od Boha. Kto však úprimne hľadá pravdu, ten prijíma evanjeliové posolstvo. Najprv je to ako semeno, ktoré ešte nič nehovorí o kráse, vznešeností a hodnote toho, čo z neho vyrastie. Ak je toto semeno v srdci človeka, ktorý hľadá pravdu plný dobrej vôle, vyklíči, vyrastie s neskôr prinesie ovocie plného pochopenia.
      Je preto dobré i dôležité položiť si otázku: „Som hľadačom pravdy? Je posolstvo evanje1ia centrom môjho záujmu? Je vo mne dostatok dobrej vôle, ktorá ma pobáda k uvažovaniu nad Božím slovom?“
      Nikodém hľadal pravdu. Na začiatku prichádza k Ježišovi v noci, aby ho nikto nevidel. Prijal semeno evanjeliového posolstva, ktoré v ňom vyklíčilo a prinieslo úrodu.
      Úprimné hľadanie pravdy, duchovné dozrievanie pri uvažovaní nad Božím slovom, aj z nás vyformuje pravých Ježišových nasledovníkov. Amen.

      Svetlý týždeň

20.06.2003 | Čítanosť(1804)
Téma: Kríž / Spása / Jn 3, 16
12.06.2003 | Čítanosť(2505)
Jn 3, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2465)
Jn 3, 22-36


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet