17.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Umenie kňaza – ak tu možno hovoriť o umení – je najvyšším umením. Preto by kňaz mal mať všetky schopnosti, najmä tie typicky ľudské. Malo by v ňom byť všetko, čo je ľudské, okrem hriechu. Ľudia hľadajú u kňaza echo, prijatie, útechu a nie zakaždým raz odpustenie alebo radu. Nie, jednoducho túžia, aby ich vypočul a pochopil.

~sv. Gregor ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1098 reakcie0
(Share 239 0)


Jn 2, 12 – 22

Príhovor

      Slovenská televízia svojho času uvádzala program pod názvom – Krajšie žiť. Tento program prinášal poznatky o nových trendoch svetovej módy, o nových kozmetických prípravkoch a podobne. Nie je na tom nič zvláštne, pretože na televíznych obrazovkách sa objavuje veľa programov, ktoré propagujú kultúru tela. Vnímavý človek však spozoruje v týchto programoch určité nebezpečenstvo. Jednostranné propagovanie kultúry tela silne ovplyvňuje človeka, ktorý potom zabúda na pestovanie kultúry ducha. Ani krásne a módne šaty, ani najvyberanejšie kozmetické prípravky, ani vyčerpávajúca starostlivosť o telo neprinesú človeku skutočné šťastie. Zabúdanie na túto pravdu prináša nešťastie.
      Saul Below, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru z roku 1976, napísal: „... kto zabíja ducha, zobudí démonov.“ Táto veta vysvetľuje korene toľkých násilností, pohrôm a zverstiev v našom storočí.
      Nie je však jednoduché vzdorovať propagácií kultúry tela v dnešnom svete, ale je to naliehavou povinnosťou. Neznamená to však, že by sme mali chodiť škaredo oblečení, alebo odmietať všetky kozmetické prípravky. Naše úsilie má smerovať k tomu, aby pestovanie kultúry ducha bolo pre nás dôležitejšie než pestovanie kultúry tela.
      Nastúpiť na túto cestu znamená urobiť si poriadok vo svojom vnútri, ustáliť si správny rebríček hodnôt i za cenu určitej radikálnej zmeny. A to takej ráznej, ako bolo rázne Ježišovo vyčistenie chrámu od všetkých neprístojností. Každý z nás je chrámom Svätého Ducha. Nech teda správny postoj k životu vyrastá z nášho hlbokého vzťahu s Bohom. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2037)
Jn 2, 13-25
12.06.2003 | Čítanosť(1862)
Jn 2, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet