17.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Naša modlitba počas pôstneho obdobia má za cieľ prebudiť svedomie, aby sa stalo citlivým na Boží hlas. Nezatvrdzujte svoje srdcia – hovorí žalmista. Skutočne, smrť svedomia, jeho ľahostajnosť voči dobru a zlu, jeho zblúdenie predstavujú veľkú hrozbu pre človeka a následne aj pre spoločnosť, keďže od ľudského svedomia závisí jej mravná úroveň.

~Ján Pavol II.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť876 reakcie0
(Share 193 0)


Jn 2, 12 – 22

Príhovor

      Slovenská televízia svojho času uvádzala program pod názvom – Krajšie žiť. Tento program prinášal poznatky o nových trendoch svetovej módy, o nových kozmetických prípravkoch a podobne. Nie je na tom nič zvláštne, pretože na televíznych obrazovkách sa objavuje veľa programov, ktoré propagujú kultúru tela. Vnímavý človek však spozoruje v týchto programoch určité nebezpečenstvo. Jednostranné propagovanie kultúry tela silne ovplyvňuje človeka, ktorý potom zabúda na pestovanie kultúry ducha. Ani krásne a módne šaty, ani najvyberanejšie kozmetické prípravky, ani vyčerpávajúca starostlivosť o telo neprinesú človeku skutočné šťastie. Zabúdanie na túto pravdu prináša nešťastie.
      Saul Below, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru z roku 1976, napísal: „... kto zabíja ducha, zobudí démonov.“ Táto veta vysvetľuje korene toľkých násilností, pohrôm a zverstiev v našom storočí.
      Nie je však jednoduché vzdorovať propagácií kultúry tela v dnešnom svete, ale je to naliehavou povinnosťou. Neznamená to však, že by sme mali chodiť škaredo oblečení, alebo odmietať všetky kozmetické prípravky. Naše úsilie má smerovať k tomu, aby pestovanie kultúry ducha bolo pre nás dôležitejšie než pestovanie kultúry tela.
      Nastúpiť na túto cestu znamená urobiť si poriadok vo svojom vnútri, ustáliť si správny rebríček hodnôt i za cenu určitej radikálnej zmeny. A to takej ráznej, ako bolo rázne Ježišovo vyčistenie chrámu od všetkých neprístojností. Každý z nás je chrámom Svätého Ducha. Nech teda správny postoj k životu vyrastá z nášho hlbokého vzťahu s Bohom. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1860)
Jn 2, 13-25
12.06.2003 | Čítanosť(1730)
Jn 2, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet