17.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Slovo plní úlohu zdeľovania. Toto zdeľovanie sa uskutočňuje medzi jednou a druhou dušou a duše si majú odovzdávať iba pravdu a lásku.

~Michel Quist~

20.06.2003 - Miron
čítanosť815 reakcie0
(Share 185 0)


Jn 2, 1-11

Príhovor

      Naša doba je dobou informácií. Kto je vnímavý, dokáže využiť informácie vo svoj prospech. Veľký obchodný dom uverejnil správu: „Budúci týždeň bude veľký výpredaj. Ceny budú nižšie o 20%.“ Je isté, že mnohí využijú túto informáciu a pôjdu nakúpiť lacnejšie.
      Evanjelium nám dáva informácie, ktoré, ak sme vnímaví, slúžia k nášmu prospechu. Zázrak, ktorý sa odohral v Káne Galilejskej, sústreďuje našu myseľ na slová Presvätej Bohorodičky: „Urobte všetko, čo vám povie.“ Táto rada je určená všetkým nám. A čo nám hovorí Ježiš? Hovorí o vzájomnej láske, 0 odpúšťaní, o milosrdenstve, o pravej láske k Bohu a o pravej nábožnosti. Hovorí, že aj maličkosti majú nesmiernu cenu a význam. Vzťahuje na seba všetko, čo urobíme hocikomu z blížnych. Nech sú to maličkosti, alebo veľké veci. Hovorí nám ako kráčať životom, aby sme sa dostali domov, do nebeskej vlasti.
      Ak urobíme všetko, čo nám povie s dôverou dieťaťa, budeme okolo seba zažívať zázraky Božej moci.
      Svedčí o tom aj svedectvo z vojnou poznačenej bývalej Juhoslávie.
      Raz priviedli Chorváti Srba, ktorý zabil muža, otca rodiny. Priviedli ho k žene, vdove a boli pritom aj jej synovia, nech rozhodne, čo s ním. Matka sa na neho pozrela a povedala: „Veď je to človek. Pusťte ho.“ Synovia však nemohli v sebe prekonať zlo a nenávisť. Najradšej by sa pomstili a tiež ho zabili. Nakoniec však prijali rozhodnutie matky a tak, ako ona, aj oni odpustili. Do ich sŕdc sa vrátil pokoj. Odpustenie je totiž jediný liek, ako prekonať nenávisť a rozbroje medzi ľuďmi.(HS 1993, s.340)
      Či to pre toho Srba nebol zázrak? Či nebol poznačený silou, ktorá vyšla z tohto aktu odpustenia? Či jeho zloba nebola zlomená odpustením ženy, ktorá konala podľa slov Ježiša Krista?
      Matka Božia i dnes vidí naše potreby. Vidí, že nám chýba pokoj, láska, silná viera, ochota slúžiť blížnemu. Preto nám radí: „Urobte všetko, čo vám povie.“ Počúvnime túto radu pre naše dobro. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2037)
Jn 2, 13-25
12.06.2003 | Čítanosť(1862)
Jn 2, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet