18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Svätí milujú v nás ďalej svojich spolubratov, lebo sme synmi toho istého Otca, ktorého aj oni uctievajú. Majú s nami súcit, keď nás vidia pracovať za tých istých okolností, ako kedysi aj oni pracovali za svoju spásu a sú si vedomí aj toho, že aj my sme povolaní na to isté blahoslavenstvo, ktorého sú oni už účastní. Pôsobí im teda len radosť, keď si môžu získavať prívržencov, ktorí by podobne ako oni uctievali Pána Boha. Je to vlastne vyplnenie ich túžby, aby bol Pán Boh od všetkých ľudí, ktorí žijú a žiť budú, čím vrelejšie uctievaný.

~P. Olier~

20.06.2003 - Miron
čítanosť657 reakcie0
(Share 154 0)


Lk 21,37 – 22,8

Príhovor

      Nič tak nebolí, ako zrada najbližšieho. Pravdivosť týchto slov môže každý z nás potvrdiť. Koľkokrát sme už pocítili bolesť z takejto zrady.
      Dnes sme počuli o zrade apoštola Judáša, v ktorom veľkňazi a zákonníci našli spojenca na vyplnenie svojich zámerov: odstránenie Ježiša Krista. Ťažko sa nachádza vysvetlenie jeho počínania. Skutočnú pravdu o tejto zrade pozná iba Boh. V každom prípade to nebola jediná zrada Ježiša Krista. V dejinách Cirkvi ich bolo neúrekom.
      Carlo Carretto v jednej svojej knihe píše: „Ako mladík som nevedel pochopiť, prečo Ježiš ustanovil Petra za hlavu Cirkvi, za svojho zástupcu a prvého pápeža, keď ho Peter zaprel... Teraz v starobe sa tomu nečudujem. Vždy lepšie chápem, že založením Cirkvi na hrobe niekdajšieho zbabelca, na hrobe človeka, ktorý sa kedysi naľakal rečí slúžky a zaprel Pána, chcel nás Ježiš upozorniť, aby sme sa stali pokorní a vedomí svojej krehkosti... Vy ste nikdy v ničom nezapreli?“
      Ak sme svedkami pochybenia, ak je dokonca zreteľné v prípade predstaviteľov Cirkvi v tejto dobe, nedajme sa tým znechutiť i kedy sme dopad tohto pochybenia zakúsili na vlastnej koži. I v týchto bolestných sklamaniach máme pamätať na slová apoštola Pavla, že tým, ktorí milujú Boha, všetko slúži na dobré (Rim 8, 28). Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2182)
Lk 21, 5-28
12.06.2003 | Čítanosť(1790)
Lk 21, 29-38
12.06.2003 | Čítanosť(1625)
Lk 21, 1-4


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet