20.apríl 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Človek, ktorý nápravu svojho života odkladá až na poslednú hodinu, zvádza a klame samého seba, lebo sa zahráva so smrťou. Veď je najviac nebezpečné, ba odporné pred Bohom, keď niekto odkladá vec, od ktorej záleží celá večnosť, až na čas posledný. Boh prisľúbil kajúcnikovi odpustenie, avšak mu neprisľúbil zajtrajší deň. Možno, že mu ho ešte daruje, avšak tiež je možné, že mu ho odmietne. Boh nám dal bezpečný prístav - pokánie, aby sme pre svoje hriechy nezúfali, avšak tiež nám stanovil neznámy deň smrti, aby sme naše hriechy nerozmnožovali a na jeho milosrdenstvo opovážlivo sa nespoliehali.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť854 reakcie0
(Share 196 0)


Lk 21, 5-8a.11.20-24

Príhovor

      Istá dáma, ktorá žila ďaleko od Boha, obrátila sa, keď jej bl. Ján z Avily povedal tieto slová. „Pani, myslite na dve slová: vždy/nikdy.“ P. Pavol Segneri pri myšlienke na večnosť, ktorá ho jedného dňa napadla, nemohol niekoľko nocí spať, a odvtedy začal žiť prísnejším životom. Drexel vraví, že istý biskup s touto myšlienkou na večnosť dokázal sväto žiť a stále si pripomínal: „V každom okamihu stojím na prahu večnosti.“ Akýsi mních sa uzatvoril v hrobe a tam iba volal: „Ó, večnosť, ó, večnosť!“ „Kto verí vo večnosť a nestane sa svätým“, hovorieval ten istý P. Avila, „mal by sa zatvoriť do blázinca.“
      Týchto pár myšlienok prinášam len preto, aby som poukázal, ako zmýšľali svätí o večnosti, o smrti. Dnešné čítanie sa dotýka posledného súdu. Musíme si však uvedomiť, že posledný súd nastane v okamihu našej smrti. Nech je to však okamih smrti alebo druhý a slávny príchod Ježiša Krista, nič to nemení na spôsobe prípravy na tento okamih.
      Nechcime sami určovať beh času ani predvídať termíny (ako to robia niektorí sektári) toho, čo Boh určil vo svojej múdrosti. Snažme sa len o bedlivosť, aby nás tento okamih nenašiel nepripravených. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2222)
Lk 21, 5-28
12.06.2003 | Čítanosť(1872)
Lk 21, 29-38
12.06.2003 | Čítanosť(1699)
Lk 21, 1-4


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet