19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Čoraz väčšmi túžiš milovať Cirkev, a o to viac, o čo viac sa ju snažia niektorí zoškliviť. Vidí sa mi to úplne logické, pretože Cirkev je tvoja matka.”

~bl. Josemaría Escrivá~

20.06.2003 - Miron
čítanosť553 reakcie0
(Share 158 0)


Piatok po 25. nedeli po ZSD / Lk 16,15-18 a 17,1-4

Príhovor

      Pápež Pavol VI. raz povedal: „Sú dni, keď som zhrozený nad škandálmi. Zlo má voľnosť, rozsah, organizáciu a silu, ktoré budia dojem, že ich majú v rukách ľudia bez pocitu zodpovednosti. Títo ľudia nesú v skutočnosti veľkú zodpovednosť. Mal by som povedať: Beda vám, čo píšete také stránky! Vnášate do našich domov opovrhnutiahodné zábavy a otravujete pramene a korene života, existenciu, nevinnosť, nádej a lásku! Príde deň, keď sa budete zodpovedať za každú pohoršenú dušu! Chcete zamedziť vojnu. Ale práve tu je hlboký pôvod vojen! Evanjelium to povedalo veľmi dôrazne. Viem, že tu vyslovujem tvrdé a prísne slová. Ale ako býval Kristus vzrušený, keď sa stretol so zlom! K aktuálnemu problému znášanlivosti zaujíma Ježiš veľkorysý a veľkodušný postoj. Ale pre pohoršenie nemá zľutovanie. Láskavo pohládza dieťa. Ale hneď nato zaznejú varovné slová: Beda tomu, kto pohorší jedno z týchto maličkých!“
      Tieto pápežove slová, ktoré zazneli pred mnohými rokmi, vôbec nestratili na aktuálnosti. Ba priam naopak. Stali sa výraznejšími vzhľadom na vývoj spoločnosti. Nech sa pre nás stanú podnetom k spytovaniu svedomia, či aj niektoré naše postoje nie sú pre blížnych zdrojom pohoršenia. Sú veci, ktoré nehodno brať na ľahkú váhu. Amen.

      Týždeň po 25. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(517)
Lk 16, 10-15
20.06.2003 | Čítanosť(418)
Lk 16, 1-9


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet