11.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Dobre využívajme čas! Nezabúdajme na prekliaty figovník. Rástlo na ňom prinajmenšom lístie, a predsa mu nepomohlo, že nebol čas fíg práve vtedy, keď ich pán hľadal.”

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť431 reakcie0
(Share 146 0)


Lk 16, 1-9

Príhovor

      Žijeme v dobe, kedy ekonomika štátu zápasí veľkými problémami. Ceny sa zvyšujú, platy stagnujú, zvyšuje sa počet nezamestnaných. A v tejto dobe sledujeme rôzne aféry okolo ľudí, ktorí sa rôznym spôsobom – zákonným i menej zákonným – obohatili na úkor poctivých ľudí. Takéto správy neraz vyvolajú náš spravodlivý hnev.
      Preto azda s rozpakmi počúvame slová dnešného evanjelia. Náš Spasiteľ rozpráva o nepoctivom správcovi, ktorý sa tak veľmi podobá tým mazaným nepoctivcom dnešnej doby. Je zarážajúce, že Ježiš Kristus vyslovuje nad jeho počínaním slová chvály.
      Tieto rozpaky však dokážeme rýchlo zahnať, pretože si uvedomujeme, že tu musí byť nejaký háčik. Ten spočíva v správnom pochopení Spasiteľových slov. Ak chváli nepoctivého správcu, tak nechváli jeho nevernosť a nespravodlivosť, ale múdrosť s akou sa postaral o svoju budúcnosť. Toto podobenstvo nám vyrozprával preto, aby sme sa s rovnakou múdrosťou starali o vlastnú budúcnosť – o večný život.
      A tak náuka dnešného evanjelia pre nás znie takto: Staráš sa o zabezpečenie večného života s rovnakou horlivosťou ako o zabezpečenie pozemského života? Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(534)
Lk 16, 10-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet