24.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nič tak neničí človeka ako zabúdanie na Božiu bázeň. Nič tak zas neosoží, ako mať bázeň Božiu pred očami. Preto sú dané vrabcom krídla, aby unikali sieťam, a rozum ľuďom, aby unikali hriechu.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť843 reakcie0
(Share 182 0)


Lk 13, 19-29

Príhovor

      Koľko starostí si vieme narobiť pre veci, ktoré nemôžeme ovplyvniť. Motorista sa obáva, že cena benzínu pôjde hore, roľník sa obáva veľkého sucha alebo mokrého roku, majiteľ domu pri rieke sa obáva povodne... A ak existuje nejaká šanca ovplyvniť tieto a podobné situácie – tak nikto neváha. Poisťovníctvo žije z takýchto ľudských starostí.
      Dnešné evanjelium nás však privádza k otázke: Ako sa starám o svoju spásu? Starám sa vôbec? A to je predsa tá najdôležitejšia starosť človeka.
      Bohatý španielsky obchodník pokročilého veku nemal deti. Preto jeho 18-ročný synovec Juanito trávil každé prázdniny u neho. Chlapec nebol práve usilovný. Myslel iba na to, ako najlepšie zabiť čas a vravieval: „Strýko je bohatý. Určite bude na mňa pamätať, keď zomrie.“
      Keď Juanito robil pred strýkom podobné narážky, starý pán mu sľúbil: „Počúvaj Juanito. V testamente ti porúčam to najpotrebnejšie pre dobrý štart do života.“ Krátko nato strýko zomrel na srdcový infarkt. Chlapec celý rozrušený utekal k advokátovi, lebo sa chcel dozvedieť, koľko zdedí.
      Advokát vyhľadal odsek, týkajúci sa jeho. Ten znel : „Svojmu milovanému synovcovi Juanitovi zanechávam sumu dvadsať korún na malý katechizmus, aby svoj život nepostavil na piesku, ale na pevnom základe.
      Starý strýko vedel, že chlapec by bol ešte väčšmi zlenivel, keby bol zdedil veľa peňazí. To by zaiste nebol dobrý štart do života. Preto potreboval jasnú orientáciu, aká je zreteľne a stručne podaná v malom katechizme.
      Skutočne múdre počínanie. Snažme sa o pestovanie podobnej múdrosti, ktorá využíva každú šancu k dosiahnutiu toho, čo je najdôležitejšie – spásu duše. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2680)
Lk 13, 10-17
12.06.2003 | Čítanosť(2436)
Lk 13, 18-21
12.06.2003 | Čítanosť(2215)
Lk 13, 22-30


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet