18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nezabúdajme, že ani vrták, ani sekera, ani údery nejakého iného nástroja, hoci i veľmi ostrého, nie sú najnebezpečnejšími nepriateľmi skaly, ale voda, ktorá po kvapkách vniká do trhlín, až celú skalu roztrhne. Pre kresťana spočíva veľké nebezpečenstvo v tom, že podceňuje boj so zlom v malých bitkách, až zlo postupne presiakne dušu, takže tá nakoniec ochabne, zoslabne, stane sa ľahostajnou a necitlivou na Boží hlas.

~bl. Josemaría Escrivá~

20.06.2003 - Miron
čítanosť548 reakcie0
(Share 137 0)


Štvrtok po 24. nedeli po ZSD / Lk 13, 1-9

Príhovor

      Spravodajské relácie často prinášajú správy o rôznych prírodných katastrofách, o cestných a leteckých nehodách, o vojenských šarvátkach... Tieto správy sú vždy doplnené počtom obetí, ktoré pri tom zahynuli. Nie sú to vždy len malé čísla. A človek hľadá odpoveď na otázku, prečo sa toto prihodilo. Židia považovali nešťastie za trest za zvlášť ťažké hriechy. Ježiš sa touto otázkou podrobne nezaoberá. Vyzýva iba na to, aby nešťastie iných viedlo ľudí k pokániu. Svoju výzvu vložil do podobenstva o neplodnom figovníku.
      A tak možno to, že ešte žijem, môžem pripočítať príhovoru dobrého vinohradníka Ježiša Krista, ktorý mi takto ešte dáva čas na pokánie.
      Tak teda znovu to pokánie... Pokánie a pokánie... Nie je jednoduché počúvať túto výzvu, ak s úprimným srdcom hovorím, že moje hriechy nie sú až také veľké. A môže to byť skutočná pravda. Ale Ježiš Kristus vo svojom podobenstve nehovoril o nejakom zdeformovanom, zničenom figovníku. Hovoril o neplodnom figovníku. Musím sa teda pozrieť, aké plody viery prináša môj život. Skúsme si ich v duchu vypočítať. A možno zistíme, že ani nevieme čo hľadať.
      Pokánie je aktuálne pre každého. A čo to vlastne má byť? Odpoveď dáva sestra Lucia, jedna z fatimských detí, rok po zasvätení ľudstva Panne Márií pápežom Piom XII.: „Boh prijal rád zasvätenie Svätého otca a biskupov, ale trpko si sťažuje, že je iba nepatrný počet tých, ktorí sú ochotní zriecť sa všetkého, čo bráni zachovávať Božie prikázania. Pokánie, ktoré Boh vyžaduje, nespočíva v prísnych umŕtvovaniach, ale v plnení povinností stavu a v zachovávaní Božích prikázaní.“
      Nuž v tom spočíva skutočné pokánie: v zachovávaní povinností stavu, v ktorom som a v dodržiavaní prikázaní. Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2593)
Lk 13, 10-17
12.06.2003 | Čítanosť(2320)
Lk 13, 18-21
12.06.2003 | Čítanosť(2135)
Lk 13, 22-30


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet