19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak má mať kresťanstvo zmysel, musí sa zasadzovať za chudobných, utláčaných, ujarmených, prenasledovaných, vyobcovaných a zúfalých.

~Pedro Arrupe ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť708 reakcie0
(Share 158 0)


Utorok po 24. nedeli po ZSD / Lk 12, 32-40

Príhovor

      Ak sa v nejakom dokumente čosi viackrát opakuje, je zrejmé, že ide o niečo dôležité.
      Výzva k bdelosti sa vo Svätom písme objavuje mnohokrát. Je isté, že tu ide o vec veľmi dôležitú, ktorú nesmieme nechať nepovšimnutú. Bdelosť je nevyhnutná, ak sa chceme vyhnúť rôznym slabostiam a hriechom, ale je potrebná aj k tomu, aby sme nevybočili z cesty k nášmu večnému životu. Zanedbanie bdelosti takmer vždy spôsobuje pohromu v duchovnom živote.
      Veľmi dobrou analógiou je správa, ktorá sa objavila v americkej tlači. Nejaký otec si vyšiel s malou dcérkou na vychádzku do prírody. Bolo horúce nedeľné odpoludnie. Otec si ľahol do tieňa veľkého stromu. Dcérka pobehovala okolo, trhala kvety a ukazovali ich otcovi.
      Otec s láskou pozoroval dieťa, ale po čase ho začala zmáhať únava i horúčava, začal driemať... zaspal. Zatiaľ čo spal, dievčatko odišlo.
      Keď sa asi o pätnásť minút zobudil, jeho prvá myšlienka bola: „Kde je moje dieťa?“ Obzeral sa okolo, ale dievčatko nikde nevidel. Volal z celej sily, ale odpoveďou mu bola iba ozvena jeho hlasu. Vybehol na blízky pahorok, rozhliadol sa, volal... Žiadna odpoveď! Ovládla ho úzkosť. Išiel k blízkemu zrázu, pozrel dole a tam hlboko dole na skale a v kríkoch zbadal zakrvavené telo svojho dieťaťa. Chvatom sa usiloval dostať na dno. Správal sa ako zbavený rozumu. Vzal do náručia bezduché telíčko, tisol ho k sebe, plakal, trhal si vlasy a kričal: „Ja som vrah! Moje dieťa zahynulo, lebo som spal!“
      Ak nemáme dostatočnú bdelosť, potom zažijeme rôzne tragédie v živote duše – či už vlastnej alebo blížnych. Tragédie v pozemskom živote sú strašné, ale dávajú ešte nádej na budúci večný život. Tragédia v duchovnej oblasti je oveľa strašnejšia, pretože nám berie i túto nádej. Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2821)
Lk 12, 49-59
12.06.2003 | Čítanosť(2609)
Lk 12, 32-48
12.06.2003 | Čítanosť(2549)
Lk 12, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet