18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dom sa nezrúti kvôli jednému úderu. Najčastejšie je to kvôli starej chybe v konštrukcii. Občas ide o dlhotrvajúcu nedbalosť obyvateľov domu, ktorí dopustili, aby pretiekla strecha. Kvapka po kvapke nebadateľne spôsobuje, že prehnijú klady na streche. Časom sa malá štrbinka zväčší a spôsobí značné škody. Konečný efekt je to, že dážď naplno preteká a dom sa zrúti.

~sv. Ján Kasián~

20.06.2003 - Miron
čítanosť557 reakcie0
(Share 132 0)


Pondelok po 22. nedeli po ZSD / Lk 10, 22-24

Príhovor

      Malý Maťko s mamkou pozeral nejaký dokument o africkom štáte. Veľmi ho zaujali levy a žirafy. V dokumente sa však objavili aj zábery, ktoré odhaľovali biedu ľudí. Spýtal sa mamky: „Prečo tie deti nie sú oblečené?“ Mamka sa mu to snažila vysvetliť, ale dostávala nové a nové otázky. A tak sa Maťko dozvedel, že niektoré deti a ich rodičia žijú v nedostatku a biede a že našou povinnosťou je pomáhať takýmto ľuďom. Večer, keď mamka ukladala Maťka spať, vypočula si zvláštny dodatok k obvyklej modlitbe: „Ďakujem Ti, Ježiško, že som sa nenarodil v Afrike.“
      Veľa vecí, za ktoré by sme mali ďakovať, berieme ako samozrejmosť. Niekedy aj to, že sme sa narodili v kresťanskej rodine a mali možnosť spoznať svojho Boha a Spasiteľa a že môžeme užívať jeho lásku a posvätenie skrze sviatosti, berieme ako samozrejmosť. A zabúdame ďakovať...
      A tak dnešné slová Ježiša Krista nám môžu pomôcť uvedomiť si veľké dary, ktoré sme dostali. Kristus hovorí učeníkom, že sú šťastní, lebo sa dočkali naplnenia Božieho prisľúbenia.
      Vidieť Spasiteľa, počúvať jeho slová večného života, byť ním vykúpený, bolo túžbou izraelského ľudu počas dlhých storočí, ktoré predchádzali Kristovo narodenie. A čo bolo predmetom vrúcnych túžob nespočetných spravodlivých, stalo sa skutočnosťou pre nový Izrael, pre Kristovu Cirkev.
      Nech nás poznanie tejto skutočnosti naplní radosťou, ktorá vyústi do častého vďakyvzdávania nášmu Bohu. Amen

      Týždeň po 22. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(8087)
Lk 10, 25-37
12.06.2003 | Čítanosť(3219)
Lk 10, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2688)
Lk 10, 21-24


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet