18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Možno sa presvedčiť, ako sa kráča v noci za hlbokej tmy s očami upretými na svetlo, ktoré vychádza z domu vo veľkej diaľke. Ako ťažko sa dá odhadnúť vzdialenosť! Do cieľa našej cesty môže byť pár kilometrov rovnako ako niekoľko sto kilometrov. Práve v takejto situácii boli proroci, keď hľadeli do budúcnosti v očakávaní vykúpenia svojho ľudu. Nemohli ani približne určiť, kedy príde Mesiáš: či o sto rokov, alebo aj o päťsto rokov. Vedeli len, že v určitom momente sa Dávidov rod obrodí, že raz sa nájde kľúč, ktorým sa otvoria brány väzenia; že svetlo, ktoré sotva vidieť na vzdialenom horizonte ako malý bod, určitý deň zablysne a napokon sa prejaví v celej veľkosti. Boží ľud musí zotrvávať v očakávaní.

~Roland Knox ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť449 reakcie0
(Share 92 0)


Sobota po 26. ned. po ZSD / Lk 10, 19-21

Príhovor

      Raz jeden kráľ, aby potrestal svojho syna, poslal ho do vyhnanstva do ďalekého kraja. Princ trpel hladom a zimou. Stratil všetku nádej, že dosiahne kráľovské odpustenie.
      Roky sa míňali.
      Jedného dňa kráľ poslal k synovi svojho posla s rozkazom, aby splnil všetky jeho túžby a žiadosti.
      Vyslanec to povedal princovi. Princ sa na neho zadivene pozrel a povedal len: „Daj mi kúsok chleba a teplý plášť.“
      Úplne zabudol, že je princom a že sa môže vrátiť do paláca svojho otca a žiť ako kráľ.
      Tento príbeh – či už je pravdivý alebo nie – som vyrozprával preto, lebo často sa správame podobne ako ten kráľovský syn. Zabúdame, že sme Božie deti obdarené mnohými darmi. Túto našu veľkosť tak trochu odhaľuje náš Spasiteľ, keď reaguje na radosť sedemdesiatich dvoch učeníkov, ktorý sa vrátili z evanjelizačnej cesty.
      Buďme si vedomí tejto svojej veľkosti! Žiaden pozemský úrad, žiadna hodnosť sa nevyrovná kráse a hodnote duše, zaodetej do posväcujúcej milosti. nech nás toto poznanie povzbudzuje vo chvíľach, keď nás skľúčenosť chce obrať o vnútorný pokoj a radosť. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(8087)
Lk 10, 25-37
12.06.2003 | Čítanosť(3218)
Lk 10, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2688)
Lk 10, 21-24


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet