12.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Každá chvíľka netrpezlivosti, keď sa chceme obzrieť, aby sme uvideli, či sme aspoň trochu bližšie k cieľu, sa vždy stáva príčinou zdržania a rozptýlenia.

~S. Kierkegaard ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť817 reakcie0
(Share 196 0)


Piatok po 21. nedeli po ZSD / Lk 10, 1-15

Príhovor

      Pred pár rokmi som bol pozvaný na jednu odpustovú slávnosť. Bola to pekná slávnosť, veľa kňazov, veľa bohoslovcov, veľa veriacich... Bola to pomerne veľká dedina. Na tradičnom pohostení jeden z hostiteľov, starší pán, pri pohľade na bohoslovcov mi hovorí: „Ej, keby tak aj z našej farnosti niekto zatúžil stať sa kňazom. To by bolo... Ale z našich mladých nikto nemá také záujmy...“ A tak som nadviazal na jeho slová a spýtal sa: „A ako dlho sa už za to modlíte?“ „Ako dlho sa za to modlím... Nuž, vlastne som sa za to ešte ani nemodlil...“
      Túto spomienku som uviedol len preto, aby nás trošku vyprovokovala k uvažovaniu, či myslíme na duchovné povolania v svojich modlitbách. Povolanie je dar, ktorý dáva Boh. Ježiš Kristus hovorí: „Žatva je veľká, ale robotníkov je málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!“ Prosiť o dar duchovných povolaní je z pohľadu týchto slov Božou vôľou.
      Taliansky časopis pre inštitúty Bohu zasväteného života Testimoni uverejnil zaujímavé svedectvo kanadského biskupa Mons. Adama Exnera. Spravuje diecézu Winnipeg v Manitobe. Za dva roky zvýšil počet bohoslovcov diecézy z 5 na 35. Vysvetlil to takto:
      Hneď ako prišiel do Winnipegu, začal kázať o povolaniach. Nariadil, aby sa v celej diecéze, vždy keď sa pri svätej liturgii koná spoločná modlitba veriacich, pridala jedna prosba za kňazské a rehoľné povolania. Apeloval na rodičov, aby v modlitbe za povolania nemysleli na synov a dcéry iných rodín, ale aby sa modlili za svoje deti, aby boli ochotné odpovedať pozitívne na Pánovo volanie. A prekvapujúce výsledky sa videli hneď.
      Hľa, cesta ako konkrétne plniť Božiu vôľu. Urobme teda aj my priestor vo svojom modlitebnom čase na prosbu o hojnosť povolaní k duchovnému stavu. Amen.

      Týždeň po 21. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(8289)
Lk 10, 25-37
12.06.2003 | Čítanosť(3479)
Lk 10, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2896)
Lk 10, 21-24


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet