19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nesmieme ľudí pokladať za beznádejne stratených, ani opustiť ich, ak sú v nebezpečenstve, ani nesmieme otáľať, keď im treba pomôcť, ale ak sa odklonia od správneho spôsobu života a blúdia, máme ich priviesť späť na cestu, tešiť sa z ich návratu a pripojiť ich k množstvu tých, čo žijú správne a nábožne.

~sv. Astérius Amazejský~

20.06.2003 - Miron
čítanosť631 reakcie0
(Share 165 0)


Sobota po 25. ned. po ZSD / Lk 9, 57-62

Príhovor

      Dnes, keď panuje veľká nezamestnanosť, nájsť dobré zamestnanie je veľmi náročné. Jeden môj známy si našiel prácu a takto ju charakterizoval: „Súkromník, ktorý ma zamestnal, mi dal toľko podmienok a naložil mi toľko úloh, že doslova nemám ani sekundu voľna. Na druhej strane mi dobre zaplatil. U neho sa oplatí drieť!“
      Aj dnešné evanjelium hovorí o náročných podmienkach, ktoré Kristus, dáva apoštolom.
      Možno si teraz poviete – to sa týka služobného kňazstva; čo s tým máme my? Zaiste, tieto Ježišove slová patria v prvom rade tých, ktorí boli povolaní k duchovnému stavu. Ale nemožno zabudnúť, že skrze sviatosť birmovania sme boli všetci povolaní vydávať svedectvo o Kristovi v tomto svete. Teda všetci sme povolaní k určitej apoštolskej práci, každý vo svojom prostredí. Ak toto chápeme a ak sa o to aj pokúšame, tak cítime, že pre úspech tohto snaženia sa musí všeličo obetovať. Pristúpiť na tieto podmienky z prirodzeného hľadiska je veľmi náročné a neľahké. Ale Kristus je Pán, u ktorého sa „oplatí drieť“. Odmietnuť tieto podmienky a teda aj samotné pozvanie k apoštolskej práci je veľmi ľahké. Ale aký úžitok z toho budeme mať?
       „Keď ťa Boh volá, nesmieš odporovať. Ak ťa volá, má z tebou plány. Božie cesty sú nevyspytateľné a jeho úmysly nepochopiteľné. Jeho plány sú večné, nekonečné a neobyčajné. Ak ťa Boh volá, má s tebou svoje úmysly. Ak mu budeš odporovať, nenájdeš pokoj, každodenný chlieb uspokojenia, pohodu, akú majú iní, odpočinok, ktorému sa tešia iní, ostatní na tejto zemi. Ak ťa Boh volá, musíš sa mu poddať, ísť dopredu. Nesmieš zutekať! Napokon, tu niet úniku. Ruka Božia je ťažká, Božie pôsobenie ohňom, ktoré spaľuje. Ako mu budeš vedieť odporovať, úbohý človeče?“ (Péguy)
      Všetci sme povolaní pracovať na šírení Božieho kráľovstva. Každý na tom mieste a v tom stave, v akom sa nachádza. Pre Boha sa „oplatí drieť“. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2922)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2702)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2648)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet