13.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Cirkev stále chorľavie a je slabá, lebo na svojom tele stále nesie umieranie Pána Ježiša, aby sa na jej tele zjavne ukázal aj Ježišov život.

~John Henry Newman~

20.06.2003 - Miron
čítanosť588 reakcie0
(Share 180 0)


Sobota po 24. nedeli po ZSD / Lk 9, 37-42

Príhovor

      Ak by sme chceli v skratke povedať k čomu nás nabáda dnešné evanjelium, tak by to bola zaiste táto veta: „Dnešné evanjelium nás nabáda k viere a hlbokej dôvere.
      Viera, ak je skutočná, je sprevádzaná hlbokou dôverou. Evanjelista Marek, keď píše o tejto príhode, zaznamenáva Ježišove slová: „Všetko je možné tomu, kto verí.“ (Mk 9, 23)
      Otec posadnutého chlapca preukazuje dôveru. Prichádza a prosí o nadprirodzený dar. Oslovuje najprv apoštolov. Tí sa pokúšali oslobodiť chlapca od zlého ducha, ale nemali dostatočnú dôveru a vieru. Pre nich to bol skôr experiment, či majú rovnakú moc ako ich Majster. Nešťastný otec sa preto obracia na Krista, ktorý sa vracia z hory spolu s tromi apoštolmi. A Kristus Chlapca oslobodzuje.
      Účinná nadprirodzená pomoc pre človeka pramení z hlbokej dôvery a viery. Sú to čnosti, ktoré by nemali chýbať veriacemu človekovi. Pekne o tom píše sv. František Saleský v liste svojej duchovnej dcéry:
       „Mierou Božieho riadenia v našom živote je dôvera, ktorú v toto riadenie máme. Nehody v živote neočakávajte s neurčitou obavou, ale s nádejou, že Boh, ktorému patríte, vás bude z nich priebežne vyslobodzovať. Až doteraz vás predsa opatroval: len sa naďalej držte jeho prozreteľnosti a on vám bude vždy nápomocný. Čoho sa máte obávať, najdrahšia dcéra, ak patríte Bohu, ktorý nás ubezpečil, že tým, ktorí ho milujú, sa všetko obráti v šťastie? Nepremýšľajte vôbec o tom, čo bude zajtra, pretože ten istý večný Otec, ktorý dbá o vás dnes, bude sa starať aj zajtra, večne; buď na vás vôbec nedopustí zlo, alebo ak ho aj dopustí, dá vám i nepremožiteľnú odvahu znášať ho.“ Amen.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2918)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2699)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2646)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet