23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Kto chce pracovať na obrátení hriešnikov, musí byť človekom nevšednej cnosti. To, do čoho sa púšťa, je nielen veľkou, ale aj nebezpečnou úlohou. Ak nie je takmer bez hriechu, rozmnoží iba počet hriešnikov, ktorý chcel zmenšiť.”


~SV. IGNÁC Z LOYOLY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť661 reakcie0
(Share 243 0)


Štvrtok po 20. ned. po ZSD / Lk 9, 7-11

Príhovor

      Keby sme mali pred sebou Sväté písmo a pozreli by sme na nadpis, ktorý predchádzal dnešnému úryvku zo sv. evanjelia, čítali by sme „Herodesov nepokoj“. Čo teda znepokojilo tohto vladára?
      Učenie a mocné skutky nášho Spasiteľa vzbudili veľkú pozornosť. Všade sa o ňom rozprávalo. Mnohí rozprávali, že Ježiš je Ján Krstiteľ, ktorý vstal z mŕtvych alebo je jedným z dávnych prorokov. Herodesom to muselo otriasť. Bol to človek, ktorý neveril v budúci život. Veril, že smrťou sa všetko končí. Ostatne, každý zmyselný človek má také zmýšľanie, lebo je ľahšie uveriť, že po smrti nič nie je, ako myslieť na možnosť budúceho súdu. Preto reči, že azda niekto vstal z mŕtvych, otriasli Herodesom. Túžil „vidieť“ Ježiša. Netúžil nájsť pravdu. Netúžil nájsť správny smer pre svoj život. Chcel iba vidieť Ježiša. Možno tým chcel v sebe udusiť pochybnosti, ktoré vyvolali slová o zmŕtvychvstaní Jána Krstiteľa.
      Toto uvažovanie o Herodesovom nepokoji, môže byť pre nás pozvaním, aby sme pouvažovali o vlastnom postoji k večnosti.
      V duchovných cvičeniach pre pápeža Pavla VI. sa exercitátor dotkol aj otázky viery vo večný život:
       „Myslím, že by sme mali mať akúsi zdravú zvedavosť pre neviditeľný svet večnosti a pre budúce veci - zvedavosť, ktorá by bola znamením, že naozaj veríme v život s Ježišom po smrti a že očakávame vzkriesenie ako nepochybnú udalosť, týkajúcu sa nášho osobného života. Niekedy pociťujeme úzkosť pred touto budúcnosťou a pýtal sa, ako to bude a kedy to bude? Kto nepociťuje nijakú úzkosť v tejto veci, kto si nekladie nijakú otázku - nemal by skúmať, či jeho viera nie je uspaná?“
      To sú veľmi závažné slová, ktoré by mali vyvolať naše zamyslenie. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2898)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2681)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2627)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet