22.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kto hľadá pravdu, hľadá Boha, či mu je to jasné alebo nie.

~Edita Steinová~

20.06.2003 - Miron
čítanosť983 reakcie0
(Share 213 0)


Pondelok po 17. nedeli po ZSD / Lk 3,

Príhovor

      Ktosi napísal, že vzťah medzi Ježišom Kristom a Jánom Krstiteľom sa podobá vzťahu dvoch hviezd, ktoré idú za sebou po svojich cestách. Zvestovanie narodenia jedného i druhého, ich narodenie samotné, začiatok ich verejného pôsobenia, ba aj ich smrť nasledujú jedno za druhým. A predsa obe tieto osobnosti, také blízke priebehom svojho života, stretli sa len jeden jediný raz. Len jediný raz prekrížila jedna hviezda dráhu druhej. Potom sa znova rozišli a každý znovu sledoval svoju vlastnú určenú cestu. Ich stretnutie sa uskutočnilo pri Ježišovom Krste v Jordáne. (J. Ch. Korec, Nad Evanjeliom podľa Lukáša, s.104)
      Aj keď evanjelista Lukáš je skúpy na slovo o tejto udalosti, predsa len v tých pár riadkoch zachytil veľkosť a dôležitosť tohto okamihu.
      Hovorí: „Keď sa všetok ľud dával krstiť a keď bol pokrstený aj Ježiš...“ Bez veľkých slov poukazuje na pokoru Spasiteľa, ktorý sa postavil do radu medzi hriešnych. Dáva nám lekciu pokory: vyšší sa podrobuje nižšiemu. Spasiteľ prišiel naplniť spravodlivosť tým, že vzal na seba neprávosť všetkých. Verejne sa stavia medzi hriešnikov. Verejne za nich za nás umiera. Tento okamih je však aj Bohozjavením: Boží Syn stojí vo vodách Jordánu ako pokorný služobník, Svätý Duch zostupuje na neho v podobe holubice a hlas Boha Otca oznamuje: „Ty si môj milovaný syn, v tebe mám zaľúbenie.“
      Zaiste nám toto dnešné uvažovanie pripomína sviatok Bohozjavenia, keď sme si obnovovali krstné sľuby. Nech nám táto spomienka pomôže povedať opätovné „áno“ vernosti Kristovi.

      Týždeň po 17. nedeli po ZSD

17.09.2003 | Čítanosť(1697)
Téma: Advent a cesta / Lk 3, 1-6
12.06.2003 | Čítanosť(2972)
Lk 3, 23-38
12.06.2003 | Čítanosť(2397)
Lk 3, 1-22


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet