23.apríl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Začal sa už pôst a s ním pamiatka utrpenia Pána Ježiša. Bolo by dobré, keby si každý pre seba stanovil zo dve čo tri umŕtvovania na každý deň, nepatrné, malé, ale zato pevné počas celého pôstu – umŕtvovanie očí, zdržanie sa nejakého žartovného slova a podobne -, aby neškodili zdraviu, lebo silu a zdravie musíme mať, keď chceme pracovať na chválu Nepoškvrnenej.

~sv. Maximilián Kolbe ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1199 reakcie0
(Share 218 0)


Téma: Nie je dobré dopredu súdiť

Myšlienky... 67a/2000

       Istý muž mal problém komunikovať s manželkou a usúdil, že sa jej zhoršil sluch. Rozhodol sa, že vyskúša, bez toho, aby o tom tušila, ako je na tom vážne.
       Jeden večer odtiahol kreslo do najvzdialenejšieho kúta izby, sadol si tak, aby bol chrbtom k manželke. Potom zašepkal: „Počuješ ma?“ Žiadna odpoveď.
       Prisunul si kreslo o niečo bližšie a znovu sa spýtal: „Počuješ ma?“ Stále bez odpovede.
       Prisunul si kresle ešte bližšie a zopakoval svoju otázku, ale opäť neprišla žiadna odpoveď. „Je na tom skutočne veľmi zle,“ hovoril si v duchu. Postavil sa pozrel sa na manželku a spýtal sa: „Počuješ ma?“ Na svoje prekvapenie manželka odpovedala s jemnou iróniou v hlase: „Po štvrtýkrát ti hovorím: Počujem ťa!“ Hľa, aké upozornenie pre nás ohľadom posudzovania.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet