17.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Rozhliadni sa po svete, v ktorom žiješ. Zamysli sa: Všetko, čo vidíš, všetko, čo žije, je smrteľné a všetko je určené k zániku. Pozri sa na oblohu, aj ona sa pominie, na slnko, aj ono nezostane, všetky hviezdy, všetky pozemské istoty, všetky vody, krásy zeme, aj sama zem, všetko pominie. Všetky príjemnosti tohto života sa ukončia, skoro pominú, sú len materiálom pre ničiaci oheň.

~sv. Bazil Veľký~

20.06.2003 - Miron
čítanosť613 reakcie0
(Share 209 0)


Téma: Duchovný život / Zomrieť, aby sme žili / Gal 2, 16-20

Myšlienky... 66/2000

       Keď sa istého svätého pýtali, odkiaľ pramení jeho láska k Bohu a zbožnosť, odpovedal s jednoduchosťou: „Jedného dňa som zomrel.“ Áno práve v tom je základ pravého duchovného života, ktorý vedie k svätosti. „Jedného dňa zomrieť.“ Iste nie v telesnom zmysle. Zomrieť sám sebe znamená odovzdať svoju dušu i telo Bohu. Dať sa mu k dispozícií. Odumrieť vlastnej vôli, aby sa mohla uskutočniť Božia vôľa.
       Táto „smrť“ seba samého je prameňom svätosti. Keď čítame životopisy svätých, vidíme, že každý z nich bol iný, každý išiel k Bohu vlastnou cestou. Ale v živote každého jedného z nich nájdeme ten istý okamih – okamih, kedy sa rozhodli zomrieť sebe kvôli Bohu. Je to pôrod k novému životu. Zaiste je to bolestivé... ale ktorý pôrod nie je?
       John Gregory Mantle napísal: Je veľký rozdiel medzi uvedomením si „Kristus bol na kríži ukrižovaný za mňa“ a „ na kríži som ukrižovaný s ním“.
       Sv. Pavol hovorí: „S Kristom som pribitý na kríž. Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus.“ (Gal 2, 19-20) A povzbudzuje nás takto: „Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.“ (Rim 6, 11)
       Je potrebné zomrieť hriechu, mnohým našim plánom a úmyslom. Víťazní kresťania sú tí, ktorí zomreli – aby žili!
27.05.2011 | Čítanosť(4576)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3093)
Duchovný život
16.06.2003 | Čítanosť(1500)
Gal 2, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet