17.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak je môj život ustavičným opytovaním, je to preto, lebo vo mne dozrieva istota, že Boh je láska. Aby som mal túto istotu, musel som prejsť radikálnymi pochybnosťami.

~ABBÉ PIERRE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1269 reakcie0
(Share 196 0)


Téma: Svedectvo / Viera / Život

Myšlienky... 196/2002

      V knihe „Svedectvo“ 50-ročný lekár rozpráva:
      Moja viera sa značne zmenila odvtedy, ako som sa na Pána Ježiša začal obracať ako na Toho, kto má v rukách môj život, za ktorý sa sám obetoval. Začal som sa k nemu modliť ako k Pánovi, ktorý ma miluje a presne vie, čo potrebujem, pre ktorého nie som anonymný prosebník, ktorý musí čakať, kým príde na rad. Protestantský kazateľ Maxwell White hovorí: „Gram skúsenosti je cennejší ako tona teórie.“ Pre vieru to platí niekoľkonásobne. Tie krásne spôsoby, akými Pán mnohokrát spĺňa naše prosby, nás priam nútia velebiť ho a chváliť za jeho dobrotu.
      Pred rokmi napríklad bolo mojou prvoradou túžbou získať vzťah a manželstvo s dievčaťom, ktoré som si predstavoval. Nič nebolo pre mňa dôležitejšie. Dlhé roky viedli iba k žalostným skúsenostiam. Potom som sa vzdal tohto sna kvôli službe a práci pre Ježiša. Bolo mi pritom všelijako, aj som si poplakal, ale postavil som Krista vo svojom srdci na prvé miesto. A práve vtedy bez akejkoľvek námahy a hľadania mi dal dievča, moju terajšiu manželku, s ktorou vo vzájomnom spojení kráčame za svojím Pánom. Samozrejme, že skúsenosti s Ježišom mám ďaleko viac. Jedna je však prvoradá. Pán je žiarlivý na všetko, čomu dávame prednosť pred ním a pred jeho deťmi. On chce byť v našom srdci prvý. Preto sa usilujem hľadať najprv nebeské kráľovstvo a verím, že ostatné mi Pán pridá. (Svedectvo. Verona : Nakladateľstvo DOBO, 1984, s. 82.)
05.02.2010 | Čítanosť(2574)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
26.06.2003 | Čítanosť(2994)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet