23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keby Boh človeku ukázal všetky bolesti, ktoré mu v živote ustanovil, padol by a zomrel. Keby mu ukázal všetky radosti, ktoré má v živote prežiť, padol by a zomrel. Boh to vie a rozdeľuje. - Človek to nevie a dáva sa Bohu, ktorý ho miluje.

~Chiara Lubichová~

20.06.2003 - Miron
čítanosť682 reakcie0
(Share 183 0)


Téma: Duchovný život / Hriech

Myšlienky... 188/2002

      Keď sa niekto stane kresťanom zvyčajne musí podstúpiť niekoľko radikálnych zmien. Zvlášť, keď v jeho predchádzajúcom živote mali miesto nie práve morálne návyky. Tieto prvé kroky duchovného rastu a úsilia o odstránenie týchto hriechov sú zväčša úspešné. Ale smutné je, že keď sa dosiahne malý pokrok, keď sú ťažké hriechy odstránené, mnoho kresťanov prestáva so svojím úsilím. Prestávajú bojovať s malými hriechmi a neuvedomujú si, že aj ony môžu byť dôvodom ich neúrodnosti.
      Pekne to vysvetľuje spomínanie majiteľa úspešnej farmy. Začínal s tým, že kúpil pozemsky, z ktorých väčšinu tvorili iba pasienky. Premeniť ich na úrodnú ornú pôdu bolo veľmi náročné. Nebol problém odstrániť balvany, ktoré sa na pozemkoch nachádzali. Nebol problém ani s väčšími skalami. Problém nastal, až po prvej orbe. Keď sa pozrel na zoranú plochu, všade, kde dovidel bola zem pokrytá malými kameňmi. No nevzdal sa. S manželkou sa pustili do zbierania. Celé dni zbierali malé kamene. Potom prvýkrát zasial. Na druhý rok pri orbe sa znovu objavilo množstvo malých kameňov. Znovu všetky vyzbierali. A tak aj po ďalšie roky. V súčasnosti je práve tento pozemok jeden z najúrodnejších.
      Úsilie o odstránenie i tých malých hriechov, slabostí a návykov sa môže zdať priam nekonečnou pracou. No výsledkom je vždy nádherná a svätá duša, ktorá prináša mnoho duchovnej úrody.
27.05.2011 | Čítanosť(4459)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(2987)
Duchovný život
04.10.2003 | Čítanosť(2179)
Hriech


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet