17.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak je niekto z nás smutný, nech si pomyslí: Je to preto, lebo nie som dosť blízko pri Kristovi. Keď niekto z nás má napríklad sklon k zlej nálade, nech zmýšľa podobne; je omylom a bludom hľadať a pripisovať vinu všetkému okolo.

~A. M. Garcia Dorronsoro~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1177 reakcie0
(Share 216 0)


Téma: Bdelosť / Život

Myšlienky... 176/2002

      Zaiste ste už mali príležitosť byť koncerte symfonického orchestra, alebo ste takýto koncert sledovali z prostredníctvom televízneho záznamu. Keď som bol malý, tak súčasťou popoludňajšieho televízneho programu v nedeľu boli práve takéto koncerty. Vždy ma fascinovalo, ako to množstvo hudobníkov sa vie zladiť tak, že nakoniec je z toho taká pekná hudba. Niektorí hudobníci, ktorí hrali na sláčikové nástroje, nemali takmer žiadnu prestávku. Iní zasa, napríklad dychové nástroje, mali čas aj na oddych. A ďalší, tí čo hrali na bubny alebo triangel, sedeli takmer nečinne, len sem tam zahrali pár nôt. Ale všetci pozorne pozerali do partitúry a sledovali dirigenta, kedy na nich ukáže, aby zahrali to, čo je ich úlohou.
      Cirkev môžeme prirovnať k takému veľkému orchestru, aj keď toto prirovnanie bude pokuľhávať za podobenstvom sv. Pavla, ktorý Cirkev prirovnáva k telu, ktorého hlavou je Kristus. Ale prirovnanie k orchestru nám môže ozrejmiť našu úlohu. Nie sme poverení rovnakými úlohami v živote Cirkvi. Ale máme pozorne sledovať tento „koncert“ a musíme byť pripravení zahrať na pokyn Božského Dirigenta tie takty, ktoré sú nám zverené. Niekto toho má veľa, iní menej a niekto dokonca len pár nôt. Ale každá nota má svoj význam a hodnotu. Ak by bubeník v orchestri prešvihol moment svojho vystúpenia, pokazil by koncertné vystúpenie a tým aj námahu všetkých ostatných.
      Sledujme bedlivo partitúru svojho života, aby sme neprešvihli čas svojho vystúpenia.
25.06.2003 | Čítanosť(1419)
Téma: Bdelosť / Múdrosť
26.06.2003 | Čítanosť(3127)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet