17.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Byť dobrou matkou neučia v nijakej škole. Na to netreba veľké knihy, ale veľké srdce.“

~Matka Terezia~

20.06.2003 - Miron
čítanosť646 reakcie0
(Share 138 0)


Téma: Bdelosť / Tragédia

Myšlienky... 154/2002

      V nádherné ráno 26. mája 2002, keď slnečné lúče zaliali Oklahomu, 18 aut prechádzalo mostom nad riekou Arkansas. Netušili, že idú v ústrety tragédii. Most sa zrútil tak rýchlo, že zrejme ani nestihli uvedomiť, čo sa stalo. Očitý svedok tragédie povedal, že to chvíľu vyzeralo, akoby sa autá vznášali vo vzduchu a hneď na to spadli do rieky, ktorá už pohltila trosky mosta.
      Čo sa stalo? Z nejakých príčin kapitán plno naloženej nákladnej lode stratil kontrolu a narazil do západného piliera mostu. Tento náraz spôsobil okamžité zrútenie mosta a 18 aut zmizlo pod hladinou rieky aj s posádkami.
      Nie sú zatiaľ žiadne informácie o tom, prečo kapitán stratil kontrolu nad loďou. Vyslovujú sa dohady, medzi ktorými je najpravdepodobnejší názor, že v kritickom okamihu u neho nastala náhla srdečná príhoda.
      Myslím si však, že táto tragédia nás môže v mnohom poučiť. Ak nezvládneme kontrolu smeru svojho života, určite skôr či neskôr niekde narazíme. Otázkou však je, aké následky bude mať toto naše zlyhanie. Následkom nárazu lode do mosta zomrelo mnoho ľudí a ich rodiny budú touto stratou navždy ovplyvnené. Koľko ľudí to ovplyvní, keď nezvládneme kontrolu smeru svojho života?
25.06.2003 | Čítanosť(1129)
Téma: Bdelosť / Múdrosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet