23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

     „Čo videl Ježiš na chudobe, že ju tak miloval a dal jej prednosť pred bohatstvom? Buď sa mýli Ježiš Kristus, alebo sa mýli svet.”

~sv. Bernard~

20.06.2003 - Miron
čítanosť985 reakcie0
(Share 186 0)


Téma: Odpustenie

Myšlienky... 153/2002

      Chlapčekovi, ktorý trávil časť prázdnin v letnom tábore, prišiel od mamka balíček plný čokoládových koláčikov. Chlapček ich pár zjedol a ostatné v krabici dal pod posteľ. Keď dostal znovu chuť na koláčiky, zistil, že koláčiky sú preč. Niekto ich ukradol. Samozrejme, že to hneď nahlásil vedúcemu ich skupiny.
      Popoludní si vedúci všimol iného chlapca, ktorý sedel pod stromom a pochutnával si na čokoládových koláčikoch. Povedal si: „Tak mladý muž, zdá sa, že potrebuješ príučku!“ Zavolal si okradnutého chlapčeka a povedal: „Viem, kto ti ukradol koláčiky. Chceš sa mu pomstiť?“ Chlapček povedal: „No áno... ale ja by som sa nechcel biť.“ Vedúci mu povedal: „Ja ti nehovorím, aby si sa bil. Chcel by som, aby si zatelefonoval svojej mamke a poprosil o ďalšie koláčiky.“
      Chlapček urobil, čo vedúci chcel a o pár dní dostal ďalšiu krabicu s koláčikmi. Vtedy mu vedúci povedal: „Chlapec, ktorý ti ukradol koláčiky, sedí pri jazere. Chcel by som, aby si išiel za ním a ponúkol ho s koláčmi.“
      Chlapček zaprotestoval: „Veď je to zlodej!“
       „Ja viem. Ale skús to. Uvidíme, čo sa stane.“
      O hodinu a pol sa obaja chlapci vracali od jazera. Držali sa okolo ramien. Chlapec, ktorý ukradol koláčiky, neustále ponúkal ako odškodné svoj vreckový nôž. A ten druhý neustále vysvetľoval svojmu novému priateľovi, že tých pár koláčikov za to nestojí.
24.04.2004 | Čítanosť(2428)
Téma: Odpustenie / Jn 8, 1-11
23.08.2003 | Čítanosť(2162)
Odpustenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet