22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Všetci sme anjeli s jedným krídlom. Ak chceme lietať, musíme sa objať.”

~LUCIANO DE CRESCENZO~

20.06.2003 - Miron
čítanosť812 reakcie0
(Share 244 1)


Téma: Skutky

Myšlienky... 62/2000

       Zo skúsenosti vieme, že človek je schopný napĺňať svoje túžby i nespravodlivým spôsobom. Prostriedky sú rôzne: klamstvo, krádež, prípadne zámerné očierňovanie blížneho. Mnoho z toho sa človeku „prepečie“. Ale len v tomto pozemskom živote. V živote každého človeka totiž raz nastane okamih, v ktorom budú vyjavené všetky jeho neprávosti, nech by boli akokoľvek skryté. Tento okamih nastane pri osobnom súde, keď sa každý z nás bude Bohu zodpovedať zo svojho života.
       Preto nás evanjelium vyzýva k zodpovednému životu. Táto zodpovednosť spočíva v tom, že si budeme vedomí vážnosti každého jedného skutku či slova.
       V americkom filme Hráči so smrťou, štyria medici sa pokúšali poodhaliť tajomstvo smrti. Postupne sa privádzali do stavu klinickej smrti, aby zistili, či existuje nejaký druhý život. V tomto stave sa im pripomenuli ich staré, dávno zabudnuté hriechy, ktoré sa po experimente akoby zhmotnili. Život sa im stal neznesiteľný. Tieto zhmotnené prízraky ich hriechov ich prenasledovali a trýznili. Muk sa zbavili, až keď chybu napravili. Jeden sa ospravedlnil bývalej spolužiačke, ktorej sa ešte ako malý vysmieval, jeho kolegyňa, medička, odpustila svojmu nebohému otcovi, ktorý spáchal samovraždu...
       V závere filmu jeden z nich povedal: „Na všetkom záleží. Záleží na každom slove, na každom skutku.“
30.09.2010 | Čítanosť(2006)
Téma: Skutky /


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet