10.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Popros Máriu, aby ťa viedla k Ježišovi, a dozvieš sa, čo znamená žiť po jej boku.

~kardinál Francis Xavier Nguyen Van Thuan~

20.06.2003 - Miron
čítanosť907 reakcie0
(Share 190 0)


Téma: Pokušenie

Myšlienky... 58/2000

       Nepriateľ, diabol, totiž útočí na dušu veľmi rafinovaným spôsobom, ktorý možno odhaliť iba pri veľkej bdelosti. Sv. Ignác z Loyoly hovorí o troch stupňoch pokušenia, z ktorých vyrastajú všetky ostatné neprávosti.
       Tým prvým je bohatstvo. Vlastniť samo o sebe nie je hriechom. Diabol však vedie človeka k túžbe, ba priam k dychtivosti po stále väčšom zveľaďovaní osobného majetku. Nepozorný človek ľahko podľahne tomuto pokušeniu, pričom si ani neuvedomí nesprávnosť svojho konania.
       Z tohto stavu je už iba krok k márnivej svetskej sláve, ktorá je plodom nezriadenej túžby po bohatstve. Tým tretím stupňom je pýcha života. Človek, ktorý sa otvorí pre tieto tri pokušenia, otvorí sa prevšetky neprávosti, ktoré z nich vyrastajú.
       Našou ochranou je bdelosť srdca, ktoré skúma nielen skutky, ale aj vnútorné pohnútky, ktoré k nim vedú. Takto sa rýchlo odhalí pasca pokušenia, ktorú pripravil diabol. A nech by bolo pokušenie akokoľvek silné, nemusíme sa obávať. Posilou v takejto chvíli nech nám je ubezpečenie sv. Pavla, ktorý hovorí: „A Boh je verný. On vás nedovolí skúšať nad vaše sily, ale so skúškou dá aj schopnosť, aby ste mohli vydržať.“
08.10.2003 | Čítanosť(1343)
Téma: Odvaha / Pokušenie
25.06.2003 | Čítanosť(1325)
Téma: Pokušenie
25.06.2003 | Čítanosť(1227)
Téma: Pokušenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet