24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ježiš Kristus prvý jasne zdôraznil cenu každej jednotlivej duše a nikto viac nesmie priviesť tieto duše k ich predošlej biede. Nikto nemôže poprieť, že jedine On priviedol duše k týmto vrcholom... Človek môže voči nemu a voči jeho posolstvu zaujať stanovisko, aké chce, jedno je isté: od tej chvíle sa hodnota našej rasy zvýšila. Pravá úcta človeka, vedome či nevedome, spočíva v praktickom uznaní Boha ako Otca.

~Harnack~

20.06.2003 - Miron
čítanosť980 reakcie0
(Share 212 0)


Téma: Pokušenie

Myšlienky... 58/2000

       Nepriateľ, diabol, totiž útočí na dušu veľmi rafinovaným spôsobom, ktorý možno odhaliť iba pri veľkej bdelosti. Sv. Ignác z Loyoly hovorí o troch stupňoch pokušenia, z ktorých vyrastajú všetky ostatné neprávosti.
       Tým prvým je bohatstvo. Vlastniť samo o sebe nie je hriechom. Diabol však vedie človeka k túžbe, ba priam k dychtivosti po stále väčšom zveľaďovaní osobného majetku. Nepozorný človek ľahko podľahne tomuto pokušeniu, pričom si ani neuvedomí nesprávnosť svojho konania.
       Z tohto stavu je už iba krok k márnivej svetskej sláve, ktorá je plodom nezriadenej túžby po bohatstve. Tým tretím stupňom je pýcha života. Človek, ktorý sa otvorí pre tieto tri pokušenia, otvorí sa prevšetky neprávosti, ktoré z nich vyrastajú.
       Našou ochranou je bdelosť srdca, ktoré skúma nielen skutky, ale aj vnútorné pohnútky, ktoré k nim vedú. Takto sa rýchlo odhalí pasca pokušenia, ktorú pripravil diabol. A nech by bolo pokušenie akokoľvek silné, nemusíme sa obávať. Posilou v takejto chvíli nech nám je ubezpečenie sv. Pavla, ktorý hovorí: „A Boh je verný. On vás nedovolí skúšať nad vaše sily, ale so skúškou dá aj schopnosť, aby ste mohli vydržať.“
08.10.2003 | Čítanosť(1425)
Téma: Odvaha / Pokušenie
25.06.2003 | Čítanosť(1405)
Téma: Pokušenie
25.06.2003 | Čítanosť(1317)
Téma: Pokušenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet