22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Samota nie je javom len kňazského života. Aj pri najužšom spojení medzi manželmi nič nemôže zabrániť chvíľam mučivej samoty. Je príležitosťou vychutnať, i keď sa pri nej objavia slzy, tajomné prijímanie Božej nežnosti.”

~ABBÉ PIERRE~

23.02.2018 - Miron
čítanosť276 reakcie0
(Share 47 0)


Téma: Sv. Izák Sýrsky / Homília 5.26 / Modlitba / Pamätaj na Boha

Myšlienky... 79/2018

            Pamätanie na Boha, udržiavanie spomienky na neho v srdci skrze modlitbu a uvedomovanie si jeho prítomnosti – tomu všetkému svätý Izák prikladá veľkú vážnosť. Uvažuje nad týmto duchovným snažením a odkrýva pre nás požehnania, ktoré z toho vyplývajú.



            Pamätaj na Boha, aby Boh na teba vždy pamätal; keď na teba pamätá udržuje ťa v bezpečí až do konca a dostávaš od neho všetky požehnania. Nezabúdaj na neho, keď je tvoja myseľ rozrušená zbytočnými starosťami, aby Boh nezabudol na teba v čase tvojho zápasu. Keď od neho zakúšaš hojnosť, buď mu poslušný, a tak v čase pokušenia budeš môcť so smelosťou k nemu pristúpiť skrze vytrvalú modlitbu srdca.



            Svätý Izák nás nabáda k neustálemu pamätaniu na Boha, ktoré nemá prerušiť ani záplava pozemských starostí, ktorú spôsobujú niektoré situácie, ani v čase, keď nás Boh obdaruje milosťou pokoja srdca. Ani v jednom prípade nemáme povoliť v úsilí o poslušné napĺňanie jeho vôle. Táto poslušnosť sa rodí z pamätania na Boha a jej ovocím je upevnenie v čnostiach a stále intenzívnejšie vnímanie jeho mocnej starostlivosti o nás. To nám dá odvahu v čase silného zápasu smelo predstúpiť k nemu s prosbou o pomoc.



            Aj keď sa nám zdá toto poučenie jednoduché, keď začneme praktizovať to neprestajné pamätanie na Boha, zistíme jeho náročnosť. Osvojenie si tejto praxe trvá niekedy aj roky, ale kto sa na túto cestu vydá, prejde veľkou premenou srdca, ktoré postupne nadobudne citlivosť na Božiu milosť a na prejavy jeho starostlivosti, ktoré predtým nevnímal.


25.06.2003 | Čítanosť(589)
Téma: Poslušnosť / Skúška
27.06.2003 | Čítanosť(2684)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2651)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2492)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet