23.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Najväčšie nebezpečenstvo, ktoré by mohlo v ľudstve vyvolať hrôzu, nie je nejaká vonkajšia katastrofa..., ale strata životnej radosti. Bez tejto radosti zo života, ohňa duše, tohoto prekypovania túžby po živote, neexistuje silný náboženský život, ale len únava a priemernosť.

~Pierre Teilhard de Chardin ~

23.02.2018 - Miron
čítanosť157 reakcie0
(Share 23 0)


Téma: Sv. Izák Sýrsky / Homília 5.27 / Modlitba / Usaď sa natrvalo pred Pánom

Myšlienky... 80/2018

            Čítal som silné svedectvo matky, ktorá navštívila pútnické miesto na gréckom ostrove Tinos, aby tam prosila o uzdravenie svojho dieťaťa. Po bohoslužbe ostala v chráme a modlila sa a plakala. Keď okoloidúci mních zbadal, že plače, spýtal sa: „Prečo plačeš?“ Odpovedala: „Prišla som prosiť o zdravie pre svoje dieťa, ale viem ja, či ma Boh počuje?“ Mních iba pokrútil hlavou a priviedol ju pred ikonu. Trikrát sa prežehnal a povedal: „Pane, pomôž tejto žene. Posilni jej vieru a nádej. Zošli svoju milosť na jej dieťa a uzdrav ho. Amen.“ Potom prikázal žene: „Pobozkaj ikonu a choď domov. Tvoje dieťa ťa potrebuje. A už nikdy nepokúšaj Boha svojou neverou!“ Žena sa vrátila domov a našla svoje dieťa úplne zdravé. Povedala, že tá jednoduchá, krátka a odvážna modlitba mnícha spôsobila dva zázraky: tým prvým bolo uzdravenie jej dieťaťa a tým druhým uzdravenie jej duše. Jej duchovný život sa veľmi zintenzívnil, pretože zatúžila nadobudnúť rovnako hlboký vzťah s Bohom, aký mal ten mních, ktorý mu dovolil so smelosťou a dôverou obrátiť sa na Boha s prosbou o uzdravenie jej dieťaťa.



            Svätý Izák Sýrsky hovorí:



            „Usaď sa natrvalo pred Pánom, pamätajúc na neho vo svojom srdci, lebo inak nebudeš schopný hovoriť so smelosťou, keď predstúpiš pre neho, pretože táto smelosť prichádza zo stáleho rozprávania sa s Bohom a mnohej modlitby. Náš vzťah a zotrvávanie s ľuďmi je cez telo; ale náš vzťah a zotrvávanie s Bohom je cez sústredenie duše, bdelosť a obetu častej modlitby. Ak človek dlho zotrváva v sústredenosti na Boha je občas privedený k úžasu.“



            Ak neprinesieme čas a obetu pre zotrvávanie pred Pánom, nebudeme mať skúsenosť úžasu nad jeho majestátnosťou a láskou ani skúsenosť jeho moci, ktorá sa môže prejaviť v našich životoch.


25.06.2003 | Čítanosť(542)
Téma: Poslušnosť / Skúška
27.06.2003 | Čítanosť(2579)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2504)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2365)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet