24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Čím by bol svet, keby sa v ňom nezrodil Kristus? Na túto otázku odpovedám jediným slovom: Ničím!

~PIOTR JAKOVLEVIČ ČAADAJEV~

20.06.2003 - Miron
čítanosť893 reakcie0
(Share 227 0)


Téma: Boh / Nevera / Sk 5, 21-32

Myšlienky... 106/2002

      Z mnohých miest Svätého písma môžeme usudzovať, že Boh má zmysel pre humor. Jednu z takýchto situácií nachádzame v Skutkoch apoštolov. Keď veľrada dala uväzniť apoštolov, v noci Pánov anjel otvoril dvere väzenia, vyviedol ich a prikázal im ísť do chrámu a ohlasovať evanjelium (Sk 5, 17-21). Keď na druhý deň zasadala veľrada a veľkňaz rozkázal predviesť uväznených apoštolov, nastalo veľké prekvapenie, pretože apoštolov vo väzení nenašli – aj keď dvere boli zamknuté a stráž celý čas strážila väzňov. Bola to zvláštna situácia, ktorá sa prirodzeným spôsobom nedala vysvetliť. Napokon sa veľrada dozvedela, kde sa apoštoli nachádzajú a dala ich predviesť. Veľkňaz sa však nespýtal, ako sa im podarilo dostať z väzenia. Veľkňazi boli zo Saducejov, ktorí odmietali také nadprirodzené veci ako existenciu vzkriesenia z mŕtvych alebo existenciu duchovných bytostí teda anjelov. Veľkňaz sa nepýtal, pretože cítil, že vysvetlenie tohto javu by bolo v protiklade s náukou, ktorú hlásal.
      Boh privádza na posmech tých, ktorí sa mu stavajú. „Posmech si robí z kráľov kniežatá sú mu na výsmech, vysmieva sa každej pevnosti nakopí piesku a zaujme ju“ (Hab 1, 10). A žalmista dodáva: „Prečo sa búria pohania? Prečo národy snujú plány daromné? Povstávajú pozemskí králi a vladári sa spolčujú proti Pánovi a proti jeho pomazanému: „Rozbime ich okovy a ich, jarmo zhoďme zo seba!“ Ten, čo na nebesiach prebýva, sa im vysmieva; Pán ich privedie na posmech“ (Ž 2, 1-4).
      Z tohto nám môže vyplynúť len jeden uzáver: Je múdre byť na strane nášho Boha. Byť na druhej strane – znamená stať sa skôr či neskôr terčom Božieho výsmechu.
20.09.2005 | Čítanosť(1617)
Téma: Presvätá Bohorodička
25.06.2003 | Čítanosť(1571)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet