15.október 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keby bol pre nás pochopiteľný, nebol by to Boh.”

~SV. AUGUSTÍN ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť378 reakcie0
(Share 159 1)


Téma: Duchovný život / Mať „iskru v oku“

Myšlienky... 57/2000

       Stretli ste už niekoho, kto mal iskru v oku? Myslím tým ten okamih, kedy ste sa pýtali sami seba: „Čo dobrého sa mu prihodilo, že tak žiari?
       Včera večer som strávil s mojím priateľom, ktorý má takú „iskru v oku“. Priam žiaril. Čo sa mu stalo? Stretol sa s Bohom.
       Ale poďme trošku dozadu. Môj priateľ je úspešný podnikateľ. Za rok zarobí toľko, čo ja za celý svoj život. Má veľký organizačný talent, dokáže odhadnúť situáciu. Chce to najlepšie, chce byť úspešný.
       Čo sa však stalo? Boh sa ho dotkol a on odpovedal na toto dotknutie a zmenil svoj život. Zredukoval svoje podnikateľské aktivity, upustil od mnohých plánov. Začal tráviť viac času s rodinou. Doteraz Boh na neho čakal, teraz on čaká na Boha.
       Vždy bol správnym človekom, ale teraz... Večer som sa nedostal ani k slovu. Nemohol sa zastaviť v rozprávaní o tom, čo Boh urobil a robí v jeho živote.
       Mal iskru v oku.
       To je asi to, čo od nás Boh chce. Boh chce, aby sme žiarili v tomto svete. Aby náš vzťah bol taký intímny, taký silný, taký plný lásky, aby to na nás bolo až vidieť. Aby sa ľudia pýtali sami seba pri stretnutí s nami: „Čo dobrého sa mu prihodilo?“
       Viete, aký efekt malo moje včerajšie stretnutie s človekom, ktorý mal „iskru v oku“? Keď som ráno vstal, pocítil som veľkú túžbu modliť sa viac. Túžil som dostať sa bližšie k Bohu. Túžil som byť človekom, ktorý má „iskru v oku“.        (Drewe Zanki, Man with sparkle in his eye)
27.05.2011 | Čítanosť(4803)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3354)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet