25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „V Kristovi sa neustále prelína pán a sluha. Keď slúži, nikdy nedá zabudnúť, že je pán; ako pán stále pripomína, že je služobníkom.”


~HANS URS VON BALTHASAR~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1406 reakcie0
(Share 304 0)


Téma: Nádej / Vzkriesenie

Myšlienky... 101/2002

      George a Rosie boli manželmi už mnoho rokov. Bolo to veľmi šťastné manželstvo. Ich vzájomná láska bola obdivuhodná. Všetko robili spolu, všade chodili spolu. Až na jednu výnimku. Každú nedeľu George odviezol Rosie do chrámu. Dnu však s ňou neišiel. Ostal v aute a čítal noviny, kým sa neskončila bohoslužba.
      Po 45 rokoch manželstva Rosie zomrela. George sa cítil veľmi smutný a opustený. Celé mesiace sa nemohol zmieriť s odchodom svojej manželky. Nemal už koho v nedeľu odviesť do chrámu. A tak ostal doma so žiaľom v srdci. Keď však nadišla veľkonočná nedeľa, nemohol to doma vydržať. Nasadol do auta a odišiel do chrámu. Prvýkrát po mnohých rokoch vstúpil dnu. Pozorne sledoval slávnostnú bohoslužbu. Slová kázne, ktoré hovorili o radostnom posolstve vzkriesenia, počúval takmer s otvorenými ústami. Keď sa kázeň skončila, nastalo niekoľko sekundové ticho. No namiesto pokračovania v bohoslužbe sa odohralo niečo veľmi zvláštne. George sa postavil a hlasom, ktorý prezrádzal veľké pohnutie, nahlas a zreteľne povedal: „Rosie žije!“ A začal spievať pekným barytónom pieseň, ktorú zvykol spievať svojej nebohej manželke: „Moja ruža, najsladší kvet...“ Všetci v chráme ustrnuli od prekvapenia. No tí, ktorí Georga poznali a vedeli o jeho veľkom smútku nad stratou manželky sa postavili a začali spievať s ním. Postupne sa pridávali ďalší a nakoniec všetci v chráme spievali radostne a so slzami v očiach svetskú pieseň na oslavu vzkriesenia, ktoré dalo Georgovi nádej na opätovné stretnutie sa s milovanou manželkou. (Dr. Bill Bouknight )
19.10.2006 | Čítanosť(2837)
Téma: Nádej / Vzkriesenie
25.06.2003 | Čítanosť(1229)
Téma: Nádej


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet