22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Cirkev nám neponúka nijaké prefabrikované domy, ktoré stačí zmontovať a už v nich môžeme správne žiť. Ale ponúka nám silu, aby sme ako pútnici - bez prefabrikovaných domov - našli cestu k Bohu. Ponúka nám silu, aby sme túto cestu hľadali a stále znova po nej kráčali a nebáli sa budúcnosti, ani si nebrali odvahu minulosti.

~Karl Rahner~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1290 reakcie0
(Share 229 0)


Téma: Láska / Manželstvo

Myšlienky... 77/2002

      Kurtis, ktorý pracoval v sklade supermarketu, zrazu začul milý hlas. Patril novej predavačke, ktorá prišla po tovar. Bola skutočne veľmi krásna aj keď od neho trochu staršia (on ma 22 a ona 26 rokov). Kurtisa jednoducho očarila. Rozhodol sa, že zistí ako sa volá. A tak na konci smeny postával vedľa štikacích hodín, na ktorých si zamestnanci označovali svoje pracovné lístky. Keď neznáma kráska išla okolo, milo sa na neho usmiala a odišla. Hneď sa pozrel na jej lístok. Volal sa Brenda.
      Na druhý deň ju už čakal vonku a ponúkol sa, že ju odvezie. Súhlasila. Keď už boli na mieste, navrhol jej, či by sa nemohli v nedeľu stretnúť. Odmietla. Vysvetlila, že má dve deti, a že by sa o ne nemal kto postarať. Navrhol, že na ten čas zoženie nejakú opatrovateľku k deťom. Napokon súhlasila.
      Prišla nedeľa. Keď mu otvorila dvere, povedala, že jej práve telefonovala pani, ktorá mala prísť k deťom a zrušila svoj prísľub, pretože jej niečo prišlo do cesty. Brenda navrhla, aby sa dohodli na ďalšiu nedeľu. No Kurtis povedal: „A prečo by deti nemohli ísť s nami?“
      Skúšala mu vysvetliť, že to nie je dobrý nápad. Keď však naliehal, pozvala ho ďalej a predstavila mu svoje deti. Dcérka bola skutočne veľmi milá. No jej syn bol na vozíčku so zreteľnými príznakmi Downovho syndrómu.
      Kurtis sa znovu spýtal: „Skutočne nevidím žiadnu prekážku. Neviem, prečo by sme nemohli vonku ísť spolu?“
      Brenda sa zadivila. Väčšina mužov utekala od ženy s dvoma deťmi. Zvlášť keď jedno z nich je postihnuté. Jej manžel ju opustil kvôli tomu.
      V ten deň zažili veľa pekných chvíľ. Išli do kina, do parku i na večeru. Keď jej syn niečo potreboval, nech už išlo o pomoc pri jedení alebo na toalete, Kurtis sa o neho s veľkou jemnosťou postaral. Obe deti si Kurtisa hneď veľmi obľúbili. A Brenda si večer v duchu priznala, že Kurtis je muž, s ktorým si vie predstaviť svoj budúci život.
      Po roku sa zosobášili a deti postupne dostali ešte dvoch súrodencov.
      Pravá láska sa dá rýchlo odhaliť. Prejavuje sa znakmi, ktoré nemožno sfalšovať. Pravá láska dáva istotu, o ktorej človek nepochybuje. (Rajasingham, HeartWarming )
27.05.2011 | Čítanosť(4835)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3553)
Téma: Láska / Zmena života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet