24.august 2017

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nechápem tvoju nerozhodnosť. Keď narazíš na skupinu priateľov, s ktorými sa ťažšie zbližuješ, pretože si ich dlhší čas zanedbával, hneď im uhneš z cesty a myslíš si, že sú mŕtvou záťažou, balastom, ktorý sa prieči tvojim apoštolským predstavám, že ti nemôžu porozumieť.
Ako ti majú rozumieť, keď okrem toho, že ich nemáš rád, že im neslúžiš svojou modlitbou a umŕtvovaním, nikdy sa nesnažíš s nimi rozprávať?

~bl. Josemaría Escrivá~

22.03.2017 - Miron
čítanosť148 reakcie0
(Share 42 1)


Téma: Duchovný život / 2 Pt 1, 3-4 / Veľmi veľké prisľúbenia

Myšlienky... 88/2017

            Odborník v akomkoľvek odbore má za sebou dlhý proces rastu. Roky strávi nadobúdaním vedomosti o svojom obore a roky strávi ich praktickým využívaním, až sa z neho stane uznávaný odborník. Podobne to platí o vrcholových športovcoch, umelcoch, a podobne. Z nejakého dôvodu si však myslíme, že tento proces rastu neplatí v duchovnom živote. Podliehame dojmu, že tu je možný akýsi spontánny rast. Čakáme na správny moment, kedy azda naša duša bude nejakým zázračným spôsobom naplnená posvätným nadšením, vyzdvihnutá do duchovných výšok a obdarovaná duchovnými darmi. To je však klam, ktorý spôsobí premrhanie mnohých rokov a niekedy aj celého života čakaním na niečo, čo prichádza úplne inou cestou.            Tento psychologický odpor spolu s pokušením od zlého ducha, ktorý nám nahovára, že sa nemáme siliť do nejakej radikálnosti, je pre nás veľkým nebezpečenstvom. Spôsobuje odmietnutie celej tradície Cirkvi, ktorá učí o postupných krokoch v duchovnom živote, odskúšaných nespočetným zástupom svätých.            Aby sme sa uchránili pred týmto nebezpečenstvom potrebujeme sa veľmi často zastaviť a meditovať nad zázrakom vlastnej existencie. Potrebujeme vnímať veľký dar života a Božie povolanie k jeho dokonalému naplneniu, ktoré je vyjadrené v slovách svätého apoštola Petra: „Jeho božská moc nám darovala všetko, čo treba pre život, a nábožnosť poznaním toho, ktorý nás povolal vlastnou slávou a mocou. Tým nám daroval vzácne a veľmi veľké prisľúbenia, aby ste sa skrze ne stali účastnými na božskej prirodzenosti“ (2 Pt 1, 3-4).            Meditovanie nad týmito slovami nám dá odvahu nielen pre správne usporiadanie hodnôt, ktoré riadia smerovanie nášho života, ale nasmeruje nás k hľadaniu prostriedkov duchovného života, ktoré vedú k naplneniu tohto veľkého prisľúbenia. 


27.05.2011 | Čítanosť(3991)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(2600)
Duchovný život
16.06.2003 | Čítanosť(1708)
2 Pt 1, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet