24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Výstižné poznámky a vtipy, ktoré nevyšli z tvojich úst; žart, ktorý si nepovedal; prívetivý úsmev pre toho, čo ťa obťažuje; mlčanie pri nespravodlivom obvinení; láskavý pohovor s ľuďmi, ktorí ťa otravujú a vyčerpávajú; každodenné úsilie povzniesť sa nad malichernosťami, nepríjemnosťami a bezočivosťou ľudí, ktorí s tebou žijú... to všetko, vytrvalo uskutočňované, je pravé vnútorné umŕtvovanie.

~Bl. Josemaria Escrivá ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť874 reakcie0
(Share 229 0)


Téma: Skutky / Život

Myšlienky... 65/2002

      Bol raz jeden kráľ, ktorý dal vo svojom kráľovstve postaviť novú cesta. Bola to skutočne na svoju dobu „moderná“ cesta. Končila sa v hlavnom meste. Keď boli práce ukončené, prv než bola slávnostne daná do užívania všetkým obyvateľom kráľovstva, kráľ vyhlásil zvláštnu súťaž. Sľúbil veľkú odmenu tomu, kto najlepšie prejde touto novou cestou. Nič viac k tomu nedodal. Nikto presne nechápal, čo to znamená – najlepšie prejsť cestou. Každý si to vysvetľoval po svojom a podľa toho sa zariadil. A tak v stanovený deň sa na novej ceste jedni objavili v parádnych kočiaroch, iní zas v sedle koňa, dámy sa nahodili do najkrajších šiat s veľkolepými účesmi. Vojaci si mysleli, že najlepšie prejsť cestu môžu len vtedy, keď po nej budú v parádnych uniformách pochodovať a niektorí mladíci sa rozhodli, že celú cestu pobežia. Ťažko opísať rôznosť všetkých tých nápadov.
      Do hlavného mesta tak postupne po ceste prichádzali všetci súťažiaci. Kráľ každého uvítal a pýtal sa, ako sa im nová cesta páči. Všetci svorne odpovedali, že ide o skvelú cestu až na istú maličkosť. Za jednou ostrou zákrutou je v prostriedku cesty zabudnutá kopa skál, ktorú tam robotníci nechali.
      Večer konečne do mesta dorazil posledný súťažiaci. Bol unavený a špinavý. Všetci si potichu povedali: „Tento to určite nevyhrá!“ Prišiel ku kráľovi, zdvorilo ho pozdravil a podal mu veľké vrecko plné zlata s vysvetlením: „Zdržal som sa, lebo na ceste bola jedna kopa skál. Nemohol som ju tam nechať, lebo mohla druhým prekážať v ceste. A toto zlato som našiel pod tými skalami. Chcel by som ho vrátiť jeho majiteľovi.“
      Kráľ odpovedal: „To je tvoje zlato!“
       „Ó nie! To určite nie je moje zlato!“
       „Ale áno,“ povedal kráľ. „Toto zlato bolo pripravené pre toho, kto prejde najlepšie touto novou cestou. A ty ňou prešiel najlepšie, lebo odstránením tej kopy skál si ju urobil pre druhých ľahšou a bezpečnejšou.“ (Rajan Rajasingham, The King`s Highway .)
30.09.2010 | Čítanosť(2038)
Téma: Skutky /
26.06.2003 | Čítanosť(3110)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet