22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ten žije zbožne a spravodlivo, kto posudzuje veci nestranne, nekloniac sa na žiadnu stranu. Kto vykladá lepšie, čo je pochybné, kloní sa k druhej strane, takto sa to nemá robiť.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1573 reakcie0
(Share 298 1)


Téma: Láska / Slepec / Skutky

Myšlienky... 60/2002

      Istý sedemdesiatročný slepec cestoval diaľkovým autobusom v Spojených štátoch na Floridu. Omylom však vystúpil prv. Ostal tam sedieť na lavici pätnásť hodín. Nadarmo prosil o pomoc okoloidúcich. Nikto si ho ani nevšimol. Konečne ho zazrela policajná hladka, ktorá sa ho ujala.
      Obeťou tejto smutnej príhody je Aeseton Wickers. Mal bielu palicu, bol dobre oblečený a čerstvo oholený. Nikto mu neveril, že je slepý a potrebuje pomoc; bol tam opustený a bezradný až do pol jedenástej v noci, keď ho zbadala polícia a sa oň postarala. „Ostal som tu sedieť po celý deň na strašne páliacom slnku bez jedla a nápoja,“ povedal Wickers, „a nikto mi nechcel pomôcť. Pätnásť osôb prešlo popri mne; povedal som im, že som slepý a že potrebujem pomoc, ale oni si ma vôbec nevšimli. Prosil som ich s plačom, aby zavolali políciu, ale nikto ma nepočúvol. Ja som nepoznal nikoho. Začal som sa modliť, dúfajúc, že niekto predsa príde a mi pomôže.“
      Keď sa mu polícia dala najesť, pomohla sa mu dostať do mesta Palm Beach, do ktorého mal namierené.
      Slepota očí je hrozná, ale slepota ducha, ktorá sa prejavuje nedostatkom viery, nádeje a lásky, je ešte hroznejšia. Spomínaný slepec je poľutovaniahodný, ale zaslepení okoloidúci ešte viac. (Diakonia 1978, s. 89.)
27.05.2011 | Čítanosť(4835)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3553)
Téma: Láska / Zmena života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet