24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Duše, ktoré stoja na svietniku, potrebujú zázrak milosti, aby sa zachovali a ich plameň nezhasol. Koľko neosožnej pochvaly sa denne dáva tým, čo sú na prvých miestach! Aká odolná musí byť duša, aby tým neutrpela škodu!”


~BL. ZDENKA SCHELINGOVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1028 reakcie0
(Share 245 1)


Téma: Evanjelizácia / 1 Kor 9, 16

Myšlienky... 54/2000

       Kto si uvedomuje svoje kresťanstvo postupne ako milosť, ako nezaslúžený dar Boží, začína pociťovať ten istý alebo aspoň podobný vnútorný tlak, ktorý vybuchol u sv. Pavla v liste Korinťanom: „Beda mi, keby som evanjelium nehlásal.“(1 Kor 9,16) Rodí sa v ňom pocit zodpovednosti.
       Svätý Hieroným vyjadril toto vnútorné napätie slovami: Mori possum, tacere non possum - Môžem umrieť, ale nemôžem mlčať. (Jean Dubois, Áno, Pane..., SÚSCM, Rím 1969, s. 33.)
       Ohlasovanie Božieho kráľovstva teda nie je „povinnosťou“, je to celkom prirodzená reakcia človeka, ktorý uveril v Ježiša Krista.
       Malému dievčatku lekári našli zhubný nádor na chrbtici. Situácia bola vážna. Rodičia hľadali možnosti, ako dcérke pomôcť. V noci ich zobudil telefón. Priateľ priam kričal do telefónu: „Dozvedel som sa o špecialistovi, ktorý by azda vedel pomôcť!“
       Čo si myslíte? Azda ten priateľ premýšľal o tom, koľko je hodín? Nie! Mal radostnú zvesť a jednoducho už nemohol čakať do rána. Musel ju úbohým rodičom zvestovať.
       Niečo podobné sa odohráva pri ohlasovaní evanjelia. Môžeme byť azda ticho, keď poznáme radostnú zvesť, ktorá človeka nielenže oslobodzuje od rakoviny hriechu, ale otvára mu aj perspektívu nádherného života? Isteže nie. Iba ak v prípade, že sa táto radostná zvesť ešte nedotkla nášho srdca. Vedieť je jedná vec, ale prežívať v srdci druhá.
       Ježiš Kristus aj nás dnes posiela ohlasovať Božie kráľovstvo – na miesto, kde pracujeme, kde sa stretávame s priateľmi, v kruhu rodiny. Ako napĺňame toto poslanie? Odpoveď na túto otázku môže byť aj barometrom našej viery a lásky.
09.06.2007 | Čítanosť(4548)
Téma: Evanjelizácia
30.09.2010 | Čítanosť(2395)
Téma: Evanjelizácia
12.06.2003 | Čítanosť(1994)
1 Kor 9, 1-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet