18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Jediná myšlienka vďačnosti voči nebu je tá najdokonalejšia modlitba.

~Gotthold Ephraim Lessing ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1406 reakcie0
(Share 228 0)


Téma: Duchovný život / Život

Myšlienky... 49/2002

      Mladý muž sa chcel oženiť s nádhernou farmárovou dcérou. Išiel teda k farmárovi, aby požiadal o jej ruku. Farmár sa na neho pozrel a povedal: Syn môj! Práve sa chystám vypustiť troch býkov. Keď sa ti podarí chytiť za chvost aspoň jedného, môžeš si vziať za ženu moju dcéru.“
      Mladík sa postavil na určené miesto. Z maštale vybehol prvý býk. Bol to ten najväčší býk akého kedy videl. Bežal na pastvisko a zem sa priam otriasala od jeho kopýt. Mladík sa rozhodol, že ho nechá tak. Nechal ho prebehnúť okolo seba.
      Z maštale vybehol druhý býk. Neuveriteľné! Bol ešte mohutnejší ako ten prvý. Veľkou rýchlosťou sa rútil priamo na mladíka. Ten nevidel inú šancu, ako sa čo najrýchlejšie dostať do bezpečia za ohradu.
      Nakoniec vyšiel tretí býk. Mladík sa usmial. Tento býk bol ten najmenší, akého kedy videl. Vyzeral slabý a chorý. Ani nebežal, skôr len rýchlo kráčal. „Toto je môj býk,“ povedal si mladík. Nadbehol mu a v správnom momente k nemu priskočil, aby ho chytil za chvost. No na svoje prekvapenie zistil, že tento býk žiaden chvost nemá!
      Život je plný príležitostí. Niektoré sa zdajú príliš ťažké a necháme ísť prejsť okolo seba dúfajúc, že nasledujúcej sa určite chopíme. Pravdou je, že ďalšia príležitosť už vôbec nemusí prísť.
27.05.2011 | Čítanosť(4455)
Téma: Človek / Duchovný život
26.06.2003 | Čítanosť(2994)
Život – zmysel života
27.06.2003 | Čítanosť(2982)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet